Rozrywka | Kultura Garwolin

W Sobolewie zadbali o pamięć o kulturze

Dodano:
garwolin - W Sobolewie zadbali o pamięć o kulturze

W niedzielę w GDK w Sobolewie był realizowany uroczysty finał projektu ‘’Ocalić kulturę ludową od zapomnienia’’, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska 2020. W niedzielę głównym punktem spotkania był spektakl obrzędowy''Kiszenie Kapust'' w wykonaniu niezawodnego Zespołu Ludowego. Zebrana publiczność została poczęstowana staropolskim jadłem i na koniec wysłuchała koncertu piosenek i melodii ludowych w wykonaniu Kapeli ''Jaśki''.


Projekt realizowany był od maja do października. Przeprowadzono w jego ramach 11 działań -  warsztaty, konkurs, rajd, wycieczka oraz kilkanaście piosenek nagranych przez Zespół Ludowy z Gończyc. Przedstawiciele Zespołu pomagali również w przeprowadzeniu poszczególnych warsztatów i działań.

REKLAMA:


W niedzielę głównym punktem spotkania był spektakl obrzędowy ‘’Kiszenie Kapusty’’ w wykonaniu niezawodnego Zespołu Ludowego. Zebrana publiczność została poczęstowana staropolskim jadłem i na koniec wysłuchała koncertu piosenek i melodii ludowych w wykonaniu Kapeli "Jaśki". W trakcie obejrzeć można było przygotowaną fotorelację ze wszystkich dotychczasowych działań, przygotowane zielniki oraz wystawę sprzętu gospodarstwa domowego.

Źródło: FB GDK Sobolew, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 162

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

to świadczy o człowieku (, #IP 728ea2e3d5) Odpowiedz

Czy to prawda, że na pogrzebie byłej pracownicy dyrektor ZS w Sobolewie był nieprzygotowany do wygłoszenia mowy pożegnalnej

Pytanie (, #IP aca946a158) Odpowiedz

Czy to prawda że ktoś tam miał covid?

(, #IP 5c9c3a1d66) Odpowiedz

a gdzie maseczki i dystans???