lemar lipiec 2021

Ciekawe tematy z Garwolina

Serce dla SOSW Trzcianka

Dodano:
garwolin - Serce dla SOSW Trzcianka

Powstała inicjatywa stworzenia przed SOSW w Trzciance dużego metalowego „Serca” kosza do zbierania plastikowych nakrętek, wzorem innych gmin w całej Polsce. ''Serce'' pomogłoby w segregacji odpadów plastikowych w lokalnej społeczności. Uzyskane ze sprzedaży zbieranych plastikowych nakrętek środki w przyszłości trafią na cele edukacyjne i społeczne związane ze szkołą lub uczniami, lokalnymi osobami chorymi przewlekle oraz absolwentami SOSW w Trzciance. Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego

niestety nie stać na zakup i montaż tego cennego edukacyjnie „Serca z Trzcianki” na plastikowe nakrętki, dlatego prosi o wsparcie.Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Marii Konopnickiej w Trzciance w województwie mazowieckim położony jest w gminie Wilga u styku kilku powiatów Mazowsza. Ośrodek od ponad 40 lat wspiera edukacyjnie i rewalidacyjnie osoby z niepełnosprawnościami z okolicznych gmin powiatów garwolińskiego, otwockiego, piaseczyńskiego, grójeckiego i ryckiego w województwie lubelskim.

Do szkoły przyjmowane są dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym oraz z niepełnosprawnością sprzężoną. W skład szkoły wchodzi również internat, prowadzi ona również wsparcie dla swoich dorosłych absolwentów. Dzięki codziennemu zaangażowaniu pedagogów, nauczycieli, psychologów i logopedów ośrodka kilkudziesięciu podopiecznych SOSW w Trzciance może zmagać się w swoich codziennej walce z niepełnosprawnością, uczyć się, bawić się i rozwijać się. Jest to niezwykle cenne wsparcie zarówno dla osób niepełnosprawnych, jak i członków ich rodzin oraz całej lokalnej społeczności i regionu.

Szkoła jest otwarta na każdego ucznia, który ma trudności w zdobywaniu wiedzy, opanowaniu umiejętności, któremu potrzeba indywidualnych form i metod nauczania, dostosowanych do Jego możliwości, potrzeb i tempa pracy. To miejsce satysfakcji, radości i zadowolenia z własnej pracy, gdzie uczniowie o specjalnych potrzebach edukacyjnych poznają smak sukcesów zespołowych i indywidualnych, uczą się wiary we własne siły, pokonują słabości. Placówka dąży do wszechstronnego rozwoju ucznia według jego indywidualnych potrzeb, przygotowuje starannie do samodzielnego życia, prawidłowego funkcjonowania w przyszłości w środowisku rodzinnym i społecznym. W szkole prowadzone jest nauczanie i praca z wykorzystaniem kilkunastu metod pracy z osobami niepełnosprawnymi oraz z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu. Od lat ośrodek okazuje swoje serce i zaangażowanie na rzecz swoich uczniów i absolwentów.

W ostatnim czasie w ośrodku w Trzciance powstała inicjatywa stworzenia i montażu przed placówką dużego metalowego „Serca” kosza do zbierania plastikowych nakrętek, wzorem innych gmin w całej Polsce. „Serce” pomogłoby w segregacji odpadów plastikowych w lokalnej społeczności oraz wpłynęłoby pozytywnie na promocję ekologii i tematu segregacji odpadami wśród dzieci i mieszkańców tego rejonu. Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego niestety nie stać na zakup i montaż tego cennego edukacyjnie „Serca z Trzcianki” na plastikowe nakrętki. Dlatego prośba SOSW do naszej Fundacji i dlatego powstała ta zbiórka Fundacji Nieskończone Możliwości. Dzięki zebranym funduszom ze zbiórki okoliczna firma z powiatu garwolińskiego wykona „Serce z Trzcianki”, przewiezie go do szkoły i zamontuje w miejscu wskazanym przez dyrekcję ośrodka. Cel zbiórki określono na podstawie ofert, wycen i usług przewidzianych do wykonania. Jeśli w wyniku zbiórki zostaną pozyskana większa kwota datków, niż kwota którą szkoła poniesie na stworzenie, transport i montaż „Serca z Trzcianki”, fundusze zostaną przeznaczone przez ośrodek szkolno-wychowawczy na organizację lokalnego wydarzenia/zajęć promujące wśród uczniów recykling, ekologię lub wolontariat. Co warto zaznaczyć w „Sercu z Trzcianki” będą zbierane plastikowe nakrętki przekazywane przez lokalnych mieszkańców i uczniów szkoły, natomiast środki uzyskane ze sprzedaży zbieranych plastikowych nakrętek w przyszłości trafią na cele edukacyjne i społeczne związane ze szkołą lub uczniami, lokalnymi osobami chorymi przewlekle oraz absolwentami SOSW w Trzciance. Dzięki temu „Serce z Trzcianki” będzie czyniło dobro jeszcze przez długi czas i będzie cennym elementem lokalnej społeczności oraz budowania świadomości proekologicznej.

- Dziękujemy za każdy datek i udostępnienie zbiórki i pomoc w stworzeniu „Serca z Trzcianki”. Po zakończeniu zbiórki zapraszamy na jego montaż :). Zapraszamy również na Facebooka Fundacji aby zobaczyć galerie z jego montażu, gdzie oczywiście będziemy informować o funkcjonowaniu „Serca z Trzcianki”. - mówi Marcin Mleczko z Fundacji Nieskończone Możliwości.


W ramach tej zbiórki na rzecz stworzenia "Serca z Trzcianki" w SOSW w Trzciance  liczy się każda Twoja darowizna — zarówno mała, jak i duża. Przyda się każdy grosz. "Serce z Trzcianki" będzie przez długie lata służyło na rzecz osób niepełnosprawnych i chorych przewlekle z tej lokalnej społeczności oraz będzie miało swój mały wkład w ratowanie naszej planety. Co warto wspomnieć, jak powstanie, będzie to pierwsze tego typu "Serce" w całej okolicy, więc trzymamy kciuki.

Link do zbiórki TUTAJ.
Marcin Mleczko, fundacja Nieskończone Możliwości, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Szkoda.... (, #IP ea39705b1a) Odpowiedz

Szkoda że nikt się w tej sprawie do mnie nie zwrócił. Koszt wykonania + ocynk i lakier proszkowy nie powinien przekroczyć 2000,00

No fajnie, ale czy to musi być tak PiS'tanie? (, #IP e999cb3ead) Odpowiedz

https://www.plastech.pl/forum-plastech/dzial/Nakretki-charytatywnie-68 Pomysłów jest wiele. Pojemnik pod monitoringiem bo najwięcej można zarobić na mandatach za wrzucanie innych śmieci, a potem na wyrokach od aktów wandalizmu dokonanych na Sercu przez recydywistów którzy wspomniane mandaty zapłacą. Najlepiej byłoby uzbierać sumę na Serce przez zbiórkę nakrętek na ten cel. Segregacja nakrętek na kolory i na rodzaj tworzywa, z którego są wykonane oraz usunięcie z nakrętek wewnętrznych wkładek papierowych, foliowych, uszczelnieniowych podnosi cenę skupu 1kg z 0.50~0.70zł/kg do 2~3zł/kg. I warto mieć umowę z bezpośrednim przetwórcą nakrętek. Może on zafunduje pojemnik ażurowy wielkości szafy 3drzwiowej a  nauczyciele namalują na nim wielkie, odblaskowe, czy nawet podświetlane chińskimi LEDami na baterie słoneczne. Serducho na nim namalują dzieci razem z Panią plastyczną. I właściwie po co ażurowy?  Co do cennego edukacyjne serca? Raczej kosztownego. Edukacja jest w obserwacji każdej fundacji jako dorabiania się na dobroczynności. Czy to serce jest z blachy szlachetnej? Pozłacane? Namalujcie  samodzielnie na całej ścianie szkoły wielkie serce, nawet pod sam dach. Pod sercem ustawcie pojemniki w różnych kolorach aby okoliczne dzieci  które z rodzicami przyniosą nakrętki, miały radochę segregowania kolorów nakrętek. Dojście z podwórza szkoły, bo na ruchliwej szosie niebezpiecznie parkować. Na ścianie wystarczy jeden pojemnik i na tle muralu nie musi mieć kształtu serca. I łatwiejszy montaż.

Każde Mleczko to inna śmietanka (, #IP 4d67f2ec49) Odpowiedz

Andrzej Mleczko: http://www.mleczko.pl/rysunki-kolorowe Marcin Mleczko: https://krs-pobierz.pl/nieskonczone-mozliwosci-i6004422

Przerost formy nad treścią? (, #IP eb71cf7814) Odpowiedz

Nie stać na zakup? Dzieło sztuki? Czy gadżet symboliczny solidarności społecznej? Może lepiej przenośny na przyczepce? Sklejony z puszek aluminiowych po piwie przez koło gospodyń wiejskich lub młodzież z Focolari i Megamusic? Ruszcie głowami. Macie artystów plastyków w szkole. Wszelkie fundację to marnowanie więcej niż połowy kosztów. To ile ma kosztować ten pojemnik na segregowane śmieci? Lepiej ogłosić konkurs na pomysł na jak najtańsze i bezpieczne, ekologiczne, pozyskanie, wykonanie, eksploatację, użytkowanie. Jeśli ludzie mają gremialne go zapełniać towarw raczej miejscówka w ruchliwy miejscu gdzie każdy i tak wysiada z samochodu.

Nie Polecam (, #IP dc15480f7d) Odpowiedz

Nie warto. lokalny spawacz uspawa, przekaże i odliczy od podatku. Zbierają w szkołach, zakładach pracy, sklepach...Lucin...