Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (5 października - 11 października 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (5 października - 11 października 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 5 października 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Piastów

Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Piastów, gdzie samochód osobowy uderzył w mostek przejazdowy na rowie, dachował i znalazł się poza pasem jedni. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła prądu w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

6 października 2020 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Parysów

Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Parysów, w którym uczestniczył samochód osobowy oraz samochód ciężarowy. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła prądu w pojazdach. W akcji trwającej prawie dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastępy OSP.

Podtopiona posesja w miejscowości Wola Miastkowska
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w wyniku awarii rury wodociągowej doprowadzającej wodę do budynku mieszkalnego zalana jest prywatna posesja. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypompowaniu wody z posesji. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

8 października 2020 r.

Pęknięta rura wodociągowa w miejscowości Zwola

Przed. godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowość Zwola pękła rura wodociągowa i zalewa posesję. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zakręceniu zaworu głównego wodociągu. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


9 października 2020 r.

Pożar opon w miejscowości Zgórze

Przed. godz. 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze opon na przystanku autobusowym w miejscowości Zgórze. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczyły dwa zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na trasie S17 w miejscowości Lipówki
Przed godz. 24 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na drodze S17 w miejscowości Lipówki, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe, a jeden z nich zaczął się palić. Pojazdami podróżowali jedynie kierowcy i w chwili przybycia pierwszego zastępu straży znajdowali się na zewnątrz. Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej oraz podaniu prądu piany ciężkiej na palący się samochód. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

10 października 2020 r.

Plama oleju na ulicy Targowej w Garwolinie

Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o plamie oleju na ulicy Targowej w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i dokonaniu sorpcji rozlewiska. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Kochów

Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w miejscowości Kochów. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Ponadto ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie, który podczas ratowania swojego dobytku doznał zranienia dłoni. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz pięć zastępów OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.