Wiadomości z Garwolina

Maria Koc za ''Piątką dla Zwierząt''

Dodano:
garwolin - Maria Koc za ''Piątką dla Zwierząt''

Maria Koc głosowała wczoraj przeciwko odrzuceniu w Senacie ''Ustawy o ochronie praw zwierząt''. Polityk z ziemi węgrowskiej jest jedyną przedstawicielką powiatu garwolińskiego w Senacie. Przy okazji tego głosowania senator Jan Maria Jackowski z PiS ujawnił jak politycy są zmuszani do głosowania zgodnie z linią partii. Z jego relacji wynika, że pogróżki otrzymywała żona jednego z senatorów.

''Piątka dla zwierząt'' przewiduje m.in. likwidację hodowli zwierząt futerkowych w Polsce, a także ograniczenie uboju rytualnego zwierząt i inne trudności, z którymi przyjdzie zmagać się rolnikom. Więcej na ten temat TUTAJ.

Projekt poparło 76 senatorów, przeciw było 11 senatorów, wstrzymało się od głosu 10. Ustawa teraz wróci do Sejmu.
Senatorowie wykreślili z nowelizacji ograniczenia odnoszące się do uboju rytualnego drobiu. Zakaz uboju rytualnego dotknie tylko hodowców bydła, ale dopiero od 2025r, a nie tak jak wcześniej planowano miesiąc po wejściu ustawy w życie.
Po zmianach w izbie wyższej zakaz prowadzenia hodowli futerkowych miałby obowiązywać dopiero od połowy 2023r.

REKLAMA:


Przeciw odrzuceniu ustawy, czyli za „Piątką dla Zwierząt” głosowała senator Maria Koc.

Przy okazji tego głosowania, senator PiS Jan Maria Jackowski, na antenie TV Trwam ujawnił praktykę łamania kręgosłupa w partii:
„Jedna z osób, która jest senatorem w klubie parlamentarnym Prawa i Sprawiedliwości. Do współmałżonka tej osoby zadzwonił kierownik zakładu pracy, w którym ta osoba pracuje. I z takim o to tekstem, że jeżeli ten senator zagłosuje niezgodnie z dyscypliną partyjną, to ta osoba straci pracę, a akurat to małżeństwo jest w dość trudnej sytuacji i ta osoba mi to osobiście, roztrzęsiona, rozgoryczona opowiadała. I w związku z powyższym chcę pokazać jak brutalnych metod – no już nie chcę używać ostrych słów, ale to już pozostawiam ocenie naszych telewidzów, jak należy traktować, jak próbuje się łamać kręgosłupy” - mówił TV Trwam senator.Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Strajk (, #IP 43c3a6877d) Odpowiedz

Rok temu w górkach dziekowaliscie chodowcom koni za to że podtrzymują tradycję zaprzęgów a teraz zaglosowliscie za tym że dla celów rekreacyjnych nie będzie można chodować zwierząt niestety psujecie to wszystko bo akurat ja nie jestem rolnikiem a konie mam bo lubię a po waszym głosowaniu będę musiał je sprzedać bo na trzymanie ich w stajni z licencją nie będzie mnie stać żeby je tam trzymać i płacić za ich utrzymaniem

Prawda w oczy. (, #IP c7659aa34e) Odpowiedz

Poseł Woźniak już dawno został skreślony przez społeczność. Głównie za działania jak to określają ludzie,, kadrowe Teraz senator Koc zostaje skreślona. Tak naprawdę to wszelkie działania zwiększające kontrolę nad społeczeństwem sprawiają że politycy idą w niebyt. Jest wiele innych powodów również z innych dziedzin życia. Wyniesienie księdza przez policję, nawet komuna nie wchodziła na mszę.

ZTiM (, #IP 58185d14fe) Odpowiedz

Obecna podstawowa policja to nie policja tylko kundElki ktore obsikaja i obszczekuja wszystko i wszedzie, przekraczajac nadane uprawnienia. Ostatnio nagrzany glupek w stolicy, w metrze, chcac zablysnac podiol w dniu wolnym od pracy czynnosci sluzbowe nieadekwatne do zaistnialego? zdarzenia.

Zawiedziona (, #IP 234c2f33b6) Odpowiedz

Uważałam Panią za kobietę, która rozumie drugiego człowieka, bywa Pani często w mojej gminie wraz z posłem Woźniakiem, który również zasługuje na pogardę. Teraz udowodniliście co jest dla Was ważne tylko stołek i diety poselskie Myślę Że to Wasz koniec. Zasługujecie na obornik na podjeździe waszych domów.

Jak pani nie wstyd (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Przed wyborami jeździła pani po wsiach i zabiegała o głosy rolników a teraz ich pani zdradziła. Widać koryto ważniejsze niż honor chociaż nie każdy go ma. Trzeba było tak jak poseł Siarkowska zachować się przyzwoicie. Nigdy więcej na panią nie zagłosuję. Nie pozdrawiam!!!

Dobroczyńcy zwierzęcy (, #IP bf04f477a4) Odpowiedz

Przez tychdobroczyńców dużo ludzi straci pracę a zwierzęcy biznes przejmie inny dzikszy kraj i dopiero zacznie się ich gehenna

OKO pro-UNIA (, #IP e8f57c2c67) Odpowiedz

Uwaga!!! 1. Drób z Ukrainy...będą dostarczać więcej i więcej niskiej jakości drobiu - koncerny szydowskie inwestują na upadłej Ukrainie. 2. Przejmą ubój rytualny - Niemcy=Szwecja=Dania=USA=Rumunia. 3.OBECNY SPIS ROLNY JEST PROWADZONY W CELU LUSTROWANIA POLSKICH ROLNIKOW Na miejscu rolnika podał bym tylko minimalistyczne informacje i te które zeznali w agencji rolnictwa i pobieraja doplaty.

lans (, #IP 32db188e0b) Odpowiedz

pani w naszym powiecie to z lodówki wychodzi...teraz to proszę na odległość się od nas trzymać bo pogonimy...

(, #IP f2261d9884) Odpowiedz

Niestety będąc w komisji wyborczej slyszalam czesto że pis to da 500+ że da 12 13 emeryturę że dotacje unijne rolnik dostanie ile to dobroci pis obiecał. A teraz coś takiego jaki zły Pis.I wtedy szlak mnie trafiał że ja i moje dzieci musimy na to wszystko jeszcze pracować,że te dobroci to moje podatki.Wolała bym każdą inną partię niż PISuary.A teraz karma wraca.

Ha ha ha (, #IP ef7b080444) Odpowiedz

I bardzo dobrze się stało. Wieś przejrzy na oczy.

Nabity w butelke (, #IP fff3a53bdd) Odpowiedz

Ta pani już więcej mojego głosu nie dostanie, tak samo jak i żaden rolnik na nią nie zagłosuje

Mosty dla regionów (, #IP dc15480f7d) Odpowiedz

Rok 2000. Pytania jakie myślałem, że będziemy sobie zadawać w 2020: - co to za marka latającego samochodu? - czy technologia tak pójdzie do przodu, że IT będzie za nas prawie wszystko robić? - wyskoczymy na Marsa na weekend? Pytania jakie zadajemy sobie w 2020: - czym jest kobieta? - czy nauka jest rasistowska? - czy jak pójdę po chleb, to nie przyczynię się do śmierci przypadkowych osób?

Pis zdradził rolników (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Wstyd się przyznać ale sam na nich głosowałem naiwnie wierząc w ich przedwyborcze obiecanki że będą dbać o chłopa. Nigdy więcej na nich nie zagłosuję. Dzisiaj tylko psl i konfederacja broni rolników i to na nich trzeba będzie głosować. Od początku świata to człowiek był panem wszelkiego stworzenia a oni tu skrajnie lewackie ideologie chcą wprowadzać a w kościele to w pierwszych ławkach jak faryzeusze.

Taki tam (, #IP 094c6a4fc9) Odpowiedz

Masz racje faryzeusze w pierwszych ławkach , szczególnie w colegiacie naszej, wybrani nic robią!!! Aby dać na tacę, mamona załatwi wszystko

wyborcy (, #IP 0cf54ac97f) Odpowiedz

Ile jeszcze możecie nażreć się tej wyborczej kiełbasy? Trzeba kierować się własnym rozumem a nie liczyć na mannę z nieba i wziąć się do roboty po prostu a oszustom i bajkopisarzom podziękować. A jak chłop potrafi dziękować - to powinieneś wiedzieć z historii, jakieś tam kosy chyba jeszcze są.

i to jest cały PIS (, #IP 728ea2e3d5) Odpowiedz

ROLNNIKU jesteś potrzebny tylko do głosowania podczas wyborów .Zachciało WAM się PIS u -macie efekty Wożniak , Koc

Usługi szlifiersko - fryzjerskie ul Covida 2 (, #IP dc15480f7d) Odpowiedz

AAAA, Asystent z KRUsu się zapodział? Po naradzie 226 w Maciejowicach odpalaj dalekosiężne, nieobliczalne, długofalowe, przedwyborcze tępe kosy u boku #przywróconego W&G

Relista (, #IP cb988a8fbd) Odpowiedz

Dobry tekst o łamaniu kręgosłupa. 1. Polityk nie ma kręgosłupa jak i swojego mózgu. 2. Senator w trudnej sytuacji?? ( chyba nie mają najniższj krajowej?) 3. Senator p. Koc, sercem jest z rolnikami(w kampani wyborczej), niestety du.pą przyklejona do stołka.

Doradca:) z innego budynku niż KRUs (, #IP dc15480f7d) Odpowiedz

Mogła zachorować z Covidem i babeczka wyszła by z tzw. twarzą. Byłby majstersztyk.

Przyklejone siedzisko do dupy (, #IP 7de338ddb5) Odpowiedz

i to solidnie przyklejona do stolca! Albo butaprenem, ewentualnie kropelką!