Rozrywka | Kultura Garwolin

Zachwyceni i radośni - zobacz wystawę w Galerii Kotłownia

Dodano:
garwolin - Zachwyceni i radośni - zobacz wystawę w Galerii Kotłownia

W atmosferze radości i ekscytacji 9 października w Galerii Kotłownia odbył się wernisaż wystawy „Zachwyt”. Na ekspozycję składają się prace wychowanków czterech świetlic „Przystań”, które prowadzi Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom.

Podczas wernisażu głos zabrały obecna prezes stowarzyszenia - Kazimiera Buszta oraz kierownik świetlic „Przystań” - Danuta Siwak. Obie panie dziękowały za przybycie dzieci, rodziców i pedagogów, podkreślały rolę i troskliwość opiekunów świetlic, gratulowały młodym artystom talentu, zapału i wrażliwości. Szczególne podziękowania popłynęły w stronę Agnieszki Wielgosz, która była inicjatorką zorganizowania wystawy.

Bożena Siwak podkreślała, że ubiegły rok szkolny z racji wprowadzonej kwarantanny był rokiem szczególnym. Mimo tego udało się zebrać prace dzieci i zaprezentować je szerszemu gronu odbiorców.

REKLAMA:


Prezentowane w galerii prace to zbiór bardzo bogaty, zarówno jeśli chodzi o technikę wykonywania prac (malarstwo, rysunek,), jak i ich zakres tematyczny. Tym, co łączy wszystkie dzieła od strony twórców jest dziecięca wrażliwość, od strony odbiorców to zachwyt nad delikatnością i uważnością w postrzeganiu otaczającego świata, jaki widać w pracach dzieci.

Twórczość z „Przystani” w Galerii Kotłownia można oglądać do 30 października. Wstęp wolny.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 18

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.