Wiadomości z Garwolina

Uczniowie promują gminę Żelechów

Dodano:
garwolin - Uczniowie promują gminę Żelechów

''Turystyka wirtualna i rzeczywista – pozyskiwanie materiałów promujących różne kraje z ambasad na terenie Polski w połączeniu z promocją gminy i szkoły we współpracy z samorządem lokalnym'' to tytuł projektu, którego realizacji podjęli się uczniowie klasy VIII a Szkoły Podstawowej im. R. Traugutta w Żelechowie pod opieką nauczyciela biologii Jerzego Ośki.

Założeniem projektu jest zwrócenie się do ambasad różnych krajów o przesłanie materiałów promujących poszczególne kraje oraz przesłanie do ambasad materiałów promujących Gminę Żelechów. Realizując projekt uczniowie nabywają także umiejętności redagowania pism urzędowych i skutecznej komunikacji. Aby pozyskać materiały promocyjne dotyczące Gminy Żelechów uczniowie zwrócili się o pomoc do Burmistrza Żelechowa Łukasza Bogusza. W odpowiedzi na prośbę młodzieży Burmistrz, podczas spotkania w Urzędzie Miejskim w dniu 13 października, przekazał dostępne w urzędzie materiały promocyjne – wydawnictwa książkowe, pocztówki, broszury oraz gadżety reklamowe. Wizyta w urzędzie była także okazją do poznania podstawowych informacji dotyczących działalności samorządu.

REKLAMA:


Przy okazji spotkania Jerzy Ośka, w związku ze zbliżającym się Dniem Edukacji Narodowej, w imieniu Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Żelechowie wręczył Burmistrzowi Żelechowa podziękowania za dotychczasową wymierną współpracę w ramach troski o sprawy pracowników przedszkola i szkół prowadzonych przez Gminę Żelechów oraz merytoryczne i rzeczowe działania. Przekazał także życzenia dalszej owocnej pracy.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 24

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.