Wiadomości z Garwolina

10 - letnia Lenka z Maciejowic potrzebuje pompy insulinowej

Dodano:
garwolin - 10 - letnia Lenka z Maciejowic potrzebuje pompy insulinowej

Nie każdą chorobę widać, nie każdy ból słychać. 3 lata temu, 17 lipca 2017 roku Lenka z Maciejowic otrzymała diagnozę cukrzyca typu1. Możemy pomóc dziewczynce wpłacając pieniądze na pompę insulinową.

Każdy słyszał, każdy kojarzy, ale dopiero styczność z tą chorobą uświadamia, że ta słodko brzmiąca nazwa jest wyrokiem. Za cukrzycą stoi szereg powikłań i chorób. Za cukrzycą stoi heroiczna walka o każdy dzień. Za cukrzycą stoi ból pokłutego igłami ciałka. Ale tak naprawdę to wszystko jest niczym, wobec bezsilności i permanentnego lęku, jaki towarzyszy rodzicom Lenki od 3 lat. Niedocukrzenie prowadzi do śpiączki, zbyt wysoki cukier do kwasicy ketonowej. Nieleczona powoduje uszkodzenie nerek, oczu i nieodwracalne zmiany w mózgu. Wyobraź sobie nieustający stan czuwania i pobudzenia, monitorowanie poziomu cukru i obawy, że ze zmęczenia zaśniesz a Twoje dziecko zapłaci najwyższą cenę.

- Tak cukrzyca zdefiniowała nasze życie, zburzyła spokój i wystawia nas każdego dnia na próbę. Szansą dla Leny jest specjalistyczna pompa insulinowa. Pakiet startowy kosztuje 3399zł. Niestety na tym wydatki się nie kończą, ponieważ utrzymanie tego sprzętu to dokupowanie pakietów kontynuacyjnych – 1400 zł za każde 2 miesiące. Stajemy przed kwotą 13 000 zł – na tyle wyceniono rok życia naszej córki. Jako rodzice zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie. Cukrzyca jest dla nas jak zaciągnięty kredyt od życia. Nie da się go nigdy spłacić, ale będziemy walczyć o każdą minutę dla naszego dziecka –
piszą na portalu zrzutka.pl, rodzice Lenki.

Ztrzutka jest dostępna TUTAJ.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.