Wiadomości z Garwolina

Nielegalne automaty zatrzymane przez KAS i policję

Dodano:
garwolin - Nielegalne automaty zatrzymane przez KAS i policję

31 automatów do urządzania nielegalnych gier hazardowych zabezpieczyła mazowiecka Krajowa Administracja Skarbowa (KAS), we współpracy z Policją. W jednym z lokali funkcjonariusze znaleźli również amfetaminę, marihuanę i ecstasy.

Mazowiecka KAS, wspierana przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie, KPP w Ostrowi Mazowieckiej i KPP w Garwolinie, zabezpieczyła w 5 lokalach 31 nielegalnych automatów oraz dowody rzeczowe (m.in. klucze do kasowania punktów w automatach, telefony komórkowe i pieniądze, które pochodziły od graczy i przeznaczone na wygrane).

Podczas przeszukania, w jednym z lokali, funkcjonariusze znaleźli również amfetaminę, marihuanę i tabletki ecstasy.
W jednym z miejsc, KAS już wcześniej wykryła nielegalne automaty. Właściciel lokalu nie spodziewał się kolejnej kontroli i wznowił działalność.

REKLAMA:


Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty. Za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

źródło: www.mazowieckie.kas.gov.pl

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.