Wiadomości z Garwolina

W środę 21 października rolnicy zaprotestują przeciwko Piątce dla Zwierząt

Dodano:
garwolin - W środę 21 października rolnicy zaprotestują przeciwko Piątce dla Zwierząt

Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka zapowiada protest przeciwko przyjętej przez Sejm i Senat Ustawie o Ochronie praw zwierząt. Ustawa ma wrócić niebawem do Sejmu, gdzie zapadnie decyzja o jej ostatecznym kształcie.


W środę 21 października rolnicy z powiatu garwolińskiego zaprotestują przeciwko Piątce dla Zwierząt.
„8.00 zbiórka na starej 17 od ronda w Mierżączce do Hotelu Sulbin.(…) ok.9.00 ruszamy powoli w stroną miasta z zachowaniem przepisów ruchu drogowego i Covid. Proszę o udostępnianie i potwierdzanie na mesendżerze” - napisał na swoim Facebooku wiceprezes Mazowieckiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka Daniel Śliński.

Ustawa reguluje nie tylko chów rolniczy, o czym pisaliśmy kilkukrotnie, ale obejmuje także prywatnych właścicieli zwierząt.

Poprawka Senatu wprowadza obowiązek czipowania psów w terminie 30 dni od dnia ukończenia przez psa trzeciego miesiąca życia. Rejestr, w którym znajdą się również wrażliwe dane właścicieli zwierząt zostanie udostępniany inspekcji weterynaryjnej, organom samorządu gminnego, policji, straży gminnej oraz przedstawicielom organizacji prozwierzęcych.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Rolnik (, #IP e23163de5e) Odpowiedz

Rolnik to ktoś kto ręką sieje , kosą kosi , cepem młóci i nie musi oprysków od chwastów po kombajnie stosować .

(, #IP 4640bf0fc8) Odpowiedz

Rolnikom to się w głowach z tego dobrobytu pomieszało.Kto nie był dawno na wsi to proponuję wycieczkę:Borowie, Głosków, Sulbiny, Miętne, Gocław itd.Na podwórkach kostka- kury w ogródkach plastikowe, po stawach pływają kaczki ze sztucznego tworzywa.

(, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Tobie się pomieszało jak nie odróżniasz rolnika od mieszkańca wsi. Rolnicy to już na wielu wioskach mniejszość.

(, #IP 4640bf0fc8) Odpowiedz

Rolnikom to się w głowach poprzekręcało z tego dobrobytu.Kto nie był na Polskiej wsi to polecam- Sulbiny,Borowie,Gocław itd.W ogr9dkach sztuczne kury stoją, a po stawach pływają plastikowe kaczki.

(, #IP 4640bf0fc8) Odpowiedz

Rolnik- pracuję w Warszawie jak większość rolników,jajka kupuję w Warszawie tak jak większość moich koleżanek pracujących w Warszawie,podwórko wyłożyłam kostką,dotacje pobieram na ha.-ale to ciągle mało!Może jak PO obejmie Władzę to da mi więcej

miesięcznica z PSZOK (, #IP d36f1a398d) Odpowiedz

Potrzebne będą: 1. Odpady z norek. 2. odpady z gnojowicy świńskiej. 3. Odpady z chowu kur, dla profilaktyki na przyszłość. Te zacne chemiczne 3 składniki mieszamy i zostawiamy u bram domu posła i senator. taki sam zestaw zostawiamy u drzwi, chodnika przy biurach poselskich. Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Poseł #przywrucony W&G zaczyna kąsać...

(, #IP 4640bf0fc8) Odpowiedz

Zupy sobie z tego nagotuj -może o hłoniesz.Mało zarazy mamy w Polsce?Dążysz do kolejnej epidemii?Trujecie nas Polaków od lat.Dlaczego na handel dajesz inne ziemniaki niż dla siebie?Mieszkam na wsi i wiem jak to się odbywa.

chłop wasza ... (, #IP 17a5f3947c) Odpowiedz

Żeście pisiory do władzy dali wy w..śniaki, a teraz na miastowych się wyrzywacie??? wypad! smrodu narobicie tylko. Polcja - zanieczyszczenie drogi i blokowanie ruchu se artykuły przypomnijcie. Nie pozdrawiam protestujących!

Smród to macie na co dzień. (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Tylu psich kup co macie wszędzie na trawnikach i chodnikach to nigdzie na wsi nie ma. Do tego gawrony i smród palonych w piecach odpadów że udusić się można. Przy tym wszystkim taczka obornika to jak perfumy.

ŻENADA MIASTOWYCH (, #IP e0420c5ad6) Odpowiedz

Jam prosty chłop ze wsi ale jak czytam wpisy miastowych to po raz kolejny cieszę się, żem z wiochy. ŻENADA te wpisy dotyczące oligarchów rolników. Jeszcze trochę a od kułaków zaczną wyzywać. Miastowe psia mać

Na Woźniaka (, #IP 6b2d45cede) Odpowiedz

Dawajcie na tych co tylko biorą diety poselskie Oni nie myślą o innych Woźniakowi obornik czas wysypać.

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

i to taki świeży

(, #IP c99f126f42) Odpowiedz

BURDEL I ZAMIESZANIE nic te przepisy nie wnoszą na zasadzenie WIDZIMI SIĘ TAKIE PRZEPISY.

Powiat w czerwonej strefie (, #IP 9c707e3f15) Odpowiedz

policja powinna wam walić mandaty po 5000 tyś PLN na osobę

rolnik to biznesmen oligarcha (, #IP 9c707e3f15) Odpowiedz

Zobaczcie jakimi maszynami jeżdżą ciągniki po 500 tyś.PLN i ciągle im mało . I tak im źle i ciężko bo się nie opłaca . To ciekawe za co kupione nawet na kredyt to też trzeba go mieć za co spłacić i być wiarygodnym dla banku. Jak wam nie pasuje chłopki to zamykać i na ciecia do ochrony

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

nie jestem rolnikiem ale pracuje w obsłudze rolników , uwierz mi lepiej być cieciem.

Do Rolnik to biznesmen... (, #IP 4df6dc28ce) Odpowiedz

Obyś najadła się wieprzowiny, baraniny, wołowiny z innych krajów, przepłacił trzy razy za eksport do nas i żeby Ci się jeszcze plastikiem odbiło, masz takie pojęcie o rolnictwie jak świnia o gwiazdach....

Protest rolników (, #IP 281d11d0f6) Odpowiedz

Baranie jeden z drugim kup sobie ziemię weż traktor za 500 tyś.i bierz te zajebiste dopłaty a wtedy podyskutujemy o tych kokosach a nie tu się mądrzysz

Do wieśniaków (, #IP a0bb403827) Odpowiedz

Protestujcie sobie przed jego domem a nie blokujecie miasto i tak już zapchane samochodami.

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

jak nie podoba się zapchane miasto to kup ziemię i idź na wieś

Gosc (, #IP 347ebf55d0) Odpowiedz

Piatka dla zwierząt Super projekt.a rolnicy w pole a nie strajkować.bierzecie takie dopłaty ze wielu przez rok tyle nie zarobi co wy na dopłatach.powinni wam je po zabierać to wtedy byście mieli powod do strajkowania...

(, #IP f6009fd74e) Odpowiedz

zastanów się copiszesz

Do gościa (, #IP 6b2d45cede) Odpowiedz

Gościu chyba nie wiesz co to uprawa ziemi. Te dopłaty co dają pokrywają tylko w części nakład w upraw Na dopłatach zarabiają pseudo rolnicy, ma ziemię, nie uprawia i bierze dopłaty. Polski rolnik nie dostaje takich dopłat jak w Niemczech czy Francji a jednak sobie radzi bo jest pracowity. Gdyby zabrali dopłaty do ziemi w całej UNI wtedy była by sprawiedliwość i wtedy zobaczyli by co Polski rolnik potrafi.

bedok (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Nie jestem rolnikiem ale w pełni was popieram. Walczcie o swoje twardo i zdecydowanie bo jak będziecie siedzieć cicho to Kaczyński zrobi z wami to co Balcerowicz zrobił z pracownikami pegeerów. Plan jest taki żeby zlikwidować wam hodowle przez co nie będziecie mieli pieniędzy na spłatę kredytów a wtedy przyjdzie komornik i zabierze wam nie tylko maszyny ale i ziemię i zostaniecie z niczym. Protestować to trzeba nie w Mierżączce tylko przed domem zdrajcy tak jak ci rolnicy. https://www.youtube.com/watch?v=wn3yjPjVUhc

Brawo (, #IP 234c2f33b6) Odpowiedz

Brawo Rolnicy pokażcie, że rząd nie może robić co mu się podoba. Najwyższy czas wybrać się pod dom i biuro posła Wożniaka Ten Pan to zdrajca polskiej wsi. W ubiegłym roku na wszystkich dożynkach wychwalał rolników a teraz nie zastanawia się za czym podnosi rękę. Wieś Pamięta i będzie pamiętać. Manifestujcie rolnicy do skutku, bo to sprawa wszystkich Polaków -OD MYSZY DO CESARZA KAŻDY ŻYJE Z GOSPODARZA- Mieszkańcy miast i kierowcy bądźcie wyrozumiali. Rolnicy -Odważnie do przodu Robotnik za najniższą krajową.

(, #IP 03ba847ab0) Odpowiedz

BRAWO ,Brawo jesteśmy z wami rolnicy maja 100% racji bez nich zdechniemy z glodu

Stara huta (, #IP b9d6c4e932) Odpowiedz

Z głodu nie zdechniesz zagraniczne płody rolne tańsze od rodzimych.jestem rolnikiem ale strajku nie popieram...