Garwolin Sport

Siłownia zamknięta. ''Absurd jak zamknięcie lasów''

Dodano:
garwolin - Siłownia zamknięta. ''Absurd jak zamknięcie lasów''

W sobotę 17 października siłownia w Garwolanka została zamknięta do odwołania, natomiast basen będzie dostępny tylko dla grup zorganizowanych.

Dyrektor Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie poinformował, że zgodnie z obostrzeniami rządu zdecydował się na zamknięcie siłowni Garwolanka i otwarcie basenu w obiekcie dla grup zorganizowanych.

Dyrektor decyzję rządu określił jako absurd na poziomie wiosennego zamknięcia lasów. - Na siłownię przychodzą ludzie zdrowi, którzy chcą dbać o swoją kondycję. Decyzja rządu jest absurdalna, tym bardziej, że do tej pory stosowaliśmy się do obostrzeń – komentuje sprawę dyrektor CSiK Jarosław Kargol.

Wiele klubów fitness w Polsce zdecydowało się jednak na obejście przepisów i zamienili swoje biznesy na „kościoły”, czy „sklepy”. W sobotę 17 października w Warszawie przeciwko rządowym restrykcjom protestowali przedstawiciele branży.
- To nie jest biznes prywatny więc nie zamierzamy obchodzić tych przepisów. Nie będziemy się wygłupiać, bo nie chcemy płacić mandatów i potem dochodzić swoich praw w sądzie. Nie będziemy też wysyłać żadnych pism protestacyjnych do rządu – mówi nam dyrektor CSiK Jarosław Kargol.

REKLAMA:


Na FB pływalni Garwolanka pojawił się następujący komunikat:
Uwaga, ważny komunikat!
Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 16 października 2020 roku informujemy, że od jutra wznawiamy zorganizowane zajęcia na pływalni.
Na basenie będą się odbywać:
-zajęcia grup szkolnych,
- zajęcia prowadzone w ramach szkoły pływania
- treningi klubów pływackich
 Dla klientów indywidualnych pływalnia jest zamknięta do odwołania!
- Jednocześnie informujemy, że
 zajęcia sportowe w sali gimnastycznej znajdującej się w budynku pływalni odbywają się w poniedziałki i czwartki według stałego harmonogramu.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Czytamy (, #IP 58185d14fe) Odpowiedz

Zwalczanie wirusow, bakteri i grzybow zalezy wylacznie od zdolnosci organizmu, nazywanym potocznie odpornoscia. To cechy genetyczne i nie mozna sie tego nauczyc albo wycwiczyc na sali treningowej. To procesy na poziomie komorkowym. Warto o tym pamietac panowieeksperci . Warto tez nie bredzic ze wirus mutuje, przemieszcza sie albo powoduje choroby. Wirus to martwy kawalek materi to krotkie RNA otoczone lipidami. Komorki czlowieka kontaktuja sie z wirusem, niszcza jego lipidy dostaja sie do RNA i postepuja zgodnie z ich zapisem genetycznym, zadaniem wirusa jest powielanie a to robia komorki czlowieka wykorzystujac RNA wirusa i wlasne zasoby. Im wiecej wirusow w organizmie tym wiecej zniszczonych komorek .......

EE TAM (, #IP 1f98f59673) Odpowiedz

SZCZEPIONKI NIE BEDZIE A JAK BEDZIE TO NA GLOWE

No i co im zrobisz (, #IP c5133d00fa) Odpowiedz

https://gbdeclaration.org/great-barrington-declaration-polish/

To nie absurd tylko mądra decyzja (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Panie Kargol jeśli pan zrównuje ogromną przestrzeń lasu z zamkniętym pomieszczeniem w którym spoceni ludzie intensywnie wydalają z siebie aerozole to pan niczego nie rozumie. Zamknięcie lasów faktycznie było głupotą i chyba jej rząd nie powtórzy ale siłownie to akurat są najmniej potrzebne. Ten bywalec siłowni też kozaczył i już nie żyje. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-18/influencer-nie-wierzyl-w-pandemie-zmarl-z-powodu-koronawirusa/

(, #IP b2fc4f8c8e) Odpowiedz

Siedź w domu i umieraj.

Ile jeszcze mamy znosić (, #IP 143b6fcbfd) Odpowiedz

te mądre decyzje? Ile jeszcze rozwalania gospodarki? Aż do cudownej szczepionki? Ile jeszcze mamy znosić te absurdy? To, że ty sflaczały grubasie siedzisz w domu, nie znaczy, że inni tez maja siedzieć. Chcesz sobie siedzieć, to siedź, ale od innych ludzi się o..dol.

Nie (, #IP c7659aa34e) Odpowiedz

Nie fafluń się.

ja (, #IP 58f3bd3f93) Odpowiedz

nie absurd tylko zobacz jak człowiek oddycha w kościele a jak na siłowni , na jaką odległość wydychane są cząsteczki

Organista z filharmonii (, #IP 58185d14fe) Odpowiedz

W którym kościele?