Wiadomości z Garwolina

PiS rozwiązał problem stacjonowania karetki, który sam stworzył

Dodano:
garwolin - PiS rozwiązał problem stacjonowania karetki, który sam stworzył

Miejsce stacjonowania karetki zostaje w Wildze - poinformował dziś starosta garwoliński Mirosław Walicki. Za pozostaniem karetki opowiedzieli się m.in.: senator Maria Koc, starosta garwoliński Mirosław Walicki (wszyscy PiS). Usunięcia miejsca stacjonowania karetki w Wildze chciał wojewoda mazowiecki - urzędnik państwowy powołany przez rząd Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego zatem wojewoda mazowiecki nie ustalił wcześniej z członkami PiS wspólnego stanowiska, tylko ogłosił zamiar likwidacji

miejsca stacjonowania karetki?- Dzięki stanowczej reakcji i działaniom Pani Senator RP Maria Koc, wspartych stanowiskiem Zarządu Powiatu Garwolińskiego, Klubu Radnych PIS, Dyrektora SP ZOZ w Garwolinie Krzysztofa Żochowskiego oraz Radnych Powiatowych, którzy wyrazili jednoznaczny sprzeciw i negatywną opinię przeciwko zmianom w planie działania systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla Mazowsza, udało się zapobiec planowanym zmianom, polegającym m.in. na likwidacji miejsca stacjonowania karetki ratownictwa medycznego w Wildze. Problem ten był poruszany na Komisjach problemowych Rady Powiatu Garwolińskiego a stanowisko Radnych Powiatowych, przeciwko zmianom było jednoznaczne. Negatywne stanowiska przekazały również samorządy gmin Maciejowice i Wilga –
napisał na swoim facebooku starosta garwoliński Mirosław Walicki.

REKLAMA:


- Dziś możemy Państwu powiedzieć, że udało się nam osiągnąć cel - podstacja karetek w Wildze pozostaje. Dziękujemy Pani Marszałek, Radnym Powiatowym oraz Dyrektorowi SP ZOZ w Garwolinie za reakcję i przekazanie stanowiska Wojewodzie Mazowieckiemu. Cieszymy się że nie doszło do zmian, które w naszej ocenie byłyby bardzo niekorzystne dla bezpieczeństwa mieszkańców powiatu garwolińskiego, szczególnie dla Mieszkańców gminy Maciejowice i Wilga. Dziękujemy Panu Wojewodzie Konstantemu Radziwiłłowi, że uwzględnił głos Pani Marszałek, samorządowców oraz Mieszkańców Powiatu Garwolińskiego –
dodał w swoim wpisie Mirosław Walicki.

W związku z powyższym pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać brzmi: Dlaczego wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł powołany na swoją funkcję przez premiera Morawieckiego postanowił usunąć miejsce stacjonowania karetki w Wildze? Dziś po sprzeciwie senator Koc i władz powiatowych wiemy już, że karetka zostanie. Jak wyglądają konsultacje w ramach środowisk powiązanych z PiS?
Aż chciałoby się zacytować Stefana Kisielewskiego: „Socjalizm to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju”.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Polityka nie StandUp. Prawdy nie powiedzą. (, #IP 14ce96e31c) Odpowiedz

https://m.youtube.com/watch?v=1uisnlm1d2I Olka Szczęśniak... Na rozluźnienie szczękościsku kotmendatorów

Kurowska (, #IP 17e815d5f4) Odpowiedz

A co słychać u byłej Wicestarosty Iwony Kurowskiej? Załapała się na jakiś stołek w pisie czy poszła w zapomnienie?

Wewnętrzne przepychanki (, #IP a4e58821e9) Odpowiedz

Musieli przywrócić. Ministra ktoś wystawił. To najbliższa karetka od prezydenckiego ośrodka w Tarnowie na Promniku. Że nie wspomnę o emerytach, MON, MSWiA na Wilga - Osiedle, Żabieńcu i Malinówce. Także tych kaczystowskich z PiS. http://forum.nie.com.pl/viewtopic.php?f=4&t=293&p=31076#p31076

(, #IP 7f664d6a76) Odpowiedz

...Im bardziej Puchatek zaglądał do środka, tym bardziej Prosiaczka tam nie było.... Im bardziej szukamy logiki w działaniach działaczy PIS, tym bardziej tej logiki tam nie ma!!! Podziękowania dla szarego posła - obecnie v-ce PJK, PAD, PMM, Marszałek EW i v-ce RT, 1-go Sasina - bo ich w sowich podziękowaniach pominął Starosta MW.

Covidianin z przypadku. (, #IP d36f1a398d) Odpowiedz

Starostwa są zbędne. Skażone starostwo!!!

Wstyd Panie Walicki. Wstyd. (, #IP 34835cf714) Odpowiedz

Starosto Walicki przestań wymyślać historyjki. Weź się za robotę. I nie zapraszaj Pani Koc do naszego powiatu bo jej już nie chcemy. Wygwizdamy jak tylko się tu pokaże. Wstyd że glosowalismy na PIS. Tego błędu już nie popełniamy. Będziemy gwizdać na Was.

kabaret (, #IP 3cf8b4d624) Odpowiedz

Kabaret PiS trwa.

Kabaret (, #IP eeddff4aea) Odpowiedz

Kabaret to już był osiem lat.

Nicola (, #IP 3bfce8dd3e) Odpowiedz

Teraz jest cyrk. Ciesz się jeszcze 3 lata

zasłona dymna (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

żeby przykryć ustawę anty rolniczą forsowaną przez pis.

(, #IP c99f126f42) Odpowiedz

Mi to raczej zalatuje grą w dobrego i złego policjanta. USTAWKA i tyle.

PiS daje i odbiera... (, #IP 32db188e0b) Odpowiedz

trafne spostrzeżenie portalu, walka wewnętrzna w PiS...lokalne kacyki kontra wojewoda, wygrana wielka batalia, dokopaliśmy wojewodzie....taki poziom załatwiania spraw to tylko mali ludzie prowadzą, nie ma takich zachowań w psl czy sld. sprawy wewnętrzne załatwia się wewnątrz partii, pod dywanem, a tu jak dzieci w piaskownicy. Brawo PiS tak dłużej a sami się pogrzebiecie. Może by przekazać ten styl załatwiania spraw partyjnych na Nowogrodzką, Prezesie Jarosławie tupnij nogą!

(, #IP 4582d8cf78) Odpowiedz

I co jeszcze? Ten komentarz wklejany wszędzie jak się czyta to jakaś alternatywna rzeczywistość. Nie ma co specjalnie podkręcać atmosfery i celowo szczuć.

Nie rozumiem (, #IP 58185d14fe) Odpowiedz

Rozwiń znaczenia słowa szczuć

Misza (, #IP 37711b86e7) Odpowiedz

Misza, ludzie żyją nie tylko polityką tak jak ty. Pracują, robią coś pożytecznego, pomagają, uśmiechają się. Też tak można

...kosmita czy cowita? (, #IP d36f1a398d) Odpowiedz

Bardzo ładnie. 4+ Ja tylko pracuje, usmiecham sie, pomagam, pisze komentarze, prowadze kanal na YT, znam medycye, znam sluzby specjalne, bywam w ministerstwach i jednostkach podleglych, przemieszczam sie komunikacja miejska i powiatowa, gotuje, piore i mam czas na rozrywka.