Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 do 18 października 2020 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (12 do 18 października 2020 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


12 października 2020 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Staszica w Garwolinie

Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Staszica w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: Volvo V40 oraz Mazda 6. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Spokojnej w Miętnem
Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ul. Spokojnej w Miętnem. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. Ze względu na brak wyłazu dachowego w budynku, działania prowadzono przy użyciu podnośnika hydraulicznego. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP.

13 października 2020 r.
Pożar samochodu osobowego w Łaskarzewie

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego w Łaskarzewie na ul. Alejowej. Pożar został ugaszony przez osoby postronne przed przybyciem zastępów staży pożarnej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej niespełna pół godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Kościuszki w Garwolinie
Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: Renault Clio oraz Citroen Xantia. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. Poszkodowanemu mężczyźnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazano go zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zalany parking i droga przed basenem w Garwolinie
Przed godz. 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zalanej drodze i parkingu przed basenem na ul Olimpijskiej w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypompowaniu wody z zalanego terenu do rzeki. W akcji trwającej niespełna dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


15 października 2020 r.

Plama substancji ropopochodnej na drodze powiatowej w Starym Pilczynie.

Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o substancji ropopochodnej rozlanej na odcinku około 4km drogi powiatowej w Starym Pilczynie. Działania zastępów straży polegały na neutralizacji rozlanej substancji. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Sławinach
Po godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Sławinach, w którym uczestniczyły dwa pojazdy: Ford Mondeo oraz Peugeot 508. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej niespełna jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

16 października 2020 r.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Woli Łaskarzewskiej

Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Woli Łaskarzewskiej. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

18 października 2020 r.

Pożar pustostanu w miejscowości Niesadna

Po godz. 4 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pustostanu w miejscowości Niesadna. Działania straży polegały na podaniu prądów wody w natarciu na palącą się drewnianą konstrukcję budynku, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Przykory
Przed godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Przykory. Działania zastępów straży polegały na podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. Piec został wygaszony przez właściciela przed przybycie zastępów straży pożarnej. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.