Wiadomości z Garwolina

Jakub Zadrożny laureatem II Międzywojewódzkiego Konkursu ''Poznaj prawo budowlane''

Dodano:
garwolin - Jakub Zadrożny laureatem II Międzywojewódzkiego Konkursu ''Poznaj prawo budowlane''

Uczniowie Technikum Budowlanego ZSP nr 2 w Garwolinie, pomimo trudnego okresu pandemii, przystąpili do udziału w ogólnopolskim konkursie ''Poznaj Prawo Budowlane''.

Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o Prawie Budowlanym, jako jednego z najważniejszych aktów prawnych, regulujących przebieg procesu inwestycyjno–budowlanego. Był to jedyny konkurs w kraju o takiej tematyce organizowanym przez Starostę Starowolskiego oraz Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli, a cała procedura trwała blisko rok. W konkursie udział wzięło 747 uczniów z 41 szkół ponadpodstawowych o profilu budowlanym w Polsce.

Do II etapu na szczeblu eliminacji wojewódzkich awansowało 201 uczniów, a w finale międzywojewódzkim wystartowało 24 z 14. szkół.  Z Zespołu Szkół nr 2 im. T. Kościuszki w Garwolinie do finału awansowało aż trzech uczniów. Patrycja Talarek, Jakub Zadrożny i Damian Poświata  reprezentowali jednocześnie województwo mazowieckie. Jakub Zadrożny znalazł się w gronie laureatów, zdobywając piąte miejsce.  

REKLAMA:


Opiekunami byli Mucha Dorota i Jóźwiak Stanisław – nauczyciele przedmiotów zawodowych budowlanych
Wręczenie nagród odbyło się 13 października z uwagi na trwającą pandemię bez uroczystości, w  kameralnym gronie i z  zachowaniem reżimów sanitarnych.  Laureat otrzymał dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Politechnikę Lubelską i firmę Wolters Kluwer. Wręczenia nagród i upominków dokonał Marian Pędlowski – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego  w Stalowej Woli.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 4

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.