Wiadomości z Garwolina

Burmistrz zaproponowała podwyżkę podatków od nieruchomości. Radni się nie zgodzili

Dodano:
garwolin - Burmistrz zaproponowała podwyżkę podatków od nieruchomości. Radni się nie zgodzili

Na Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego burmistrz miasta Garwolin zaproponowała podwyżkę podatków od nieruchomości, co miałoby spowodować wzrost przychodów do budżetu w 2021r. o prawie 325 tys. zł. Rada odrzuciła ten pomysł.

Propozycja burmistrz przedstawiona na Komisji Budżetu i Rozwoju Gospodarczego w dniu 15 października polegała na podniesieniu stawki za grunty pozostałe, w tym zajęte na prowadzenie odpłatnej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego na 0,55 zł od 1m powierzchni użytkowej (wzrost o 0,10zł) oraz budynków pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego na 4.00zł od 1m powierzchni użytkowej (wzrost o 0.50zł).
Te zmiany miałyby spowodować, że w budżecie miasta Garwolin w 2021r. nastąpiłby wzrost dochodów w stosunku do 2020r. o kwotę 324 939zł, a roczny dochód z tytułu podatku od nieruchomości w 2021r. wyniósłby 11 953 758zł.

Radni z PiS i radny Marek Jonczak opowiedzieli się przeciwko takiemu rozwiązaniu. Natomiast wszyscy radni zgodnie zagłosowali za odrzuceniem projektu burmistrz.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Rada Gminy przytakuje (, #IP 5fea43d614) Odpowiedz

Czy w Maciejowicach szkoły są przygotowane do zdalnego nauczania? 8 nauczycieli chorych bo od marca władze nie naprawiły pieca gazowego od marca.

IMiGW (, #IP 138007cd99) Odpowiedz

W Maciejowicach rozszczelnila sie rada radnych. Nie wszyscy otrzymali swiadczenia z KRUSu i zaczynaja od poczatku szukac kola ratunkowego i tanczyc obereczka z #odwieszonym, majac na wzgledzie wyniki pomiaru z nowej stacji meteorologicznej montowanej we wsi Polik.

Renia (, #IP 71fee614af) Odpowiedz

Słyszałam od znajomej z Krusu z Warszawy że są naciski na otwarcie fili KRUS w Maciejowicach w budynku po Lewiatanie lub w GOKu.

to tylko gra pozorów (, #IP 484c5e7e00) Odpowiedz

na podwyżki śmieci też się nie zgadzali - rozłożyli na raty i poszło - publika ostygła, przełknęła i płaci. Nie pamiętam jak było z wodą i ściekami - rachunki przychodzą takie, że sam wystąpię do Barana o dodatek na płacenie tych rachunków

Kto był w Petrze i za czyje pieniądze? (, #IP 9aa9164876) Odpowiedz

https://garwolin.pl/petra-starozytna-stolica-nabatejczykow/

Trudne czasy, trudne decyzja.... (, #IP 59d7d818fa) Odpowiedz

To dobrze, że radni nie zaakceptowali podwyżki podatków. Skoro nasze miasto stać na tak wysokie dodatki do pensji dla pracowników UM, to chyba jesteśmy bardzo bogatym miastem. Zastanawiam się, czy to jest moralne dawać, takie dodatki za normalną pracę wynikającą z umowy o pracę. Ludzie Ci nie byli w swojej pracy w takim stopniu narażeni na zachorowanie, jak pracownicy służb medycznych czy pracownicy szkół. Jestem zaskoczona, że była nauczycielka nie wpłynęła na decyzje sanepidu przed kilkoma tygodniami, aby zamknąć na dwa tygodnie szkoły, kiedy ogniska pojawiły się w szkołach, kościołach, obiektach sportowych. Teraz zbieramy w mieście/powiecie owoce braku tej decyzji. Trudne czasy wymuszają na osobach decyzyjnych trudnych decyzji, ale trzeba odwagi aby je podejmować. Szkoda, że poprzez brak takich decyzji mamy teraz to, co mamy. W tym tygodniu zapewne część szkół będzie odwoływać kolejne zajęcia zdalne, bo nauczyciele, którzy jeszcze tydzień temu mieli kontakt z uczniami zaczynają po 7-10 dniach chorować. Oby takich przypadków było jak najmniej.

Kasa (, #IP 9dd08498c5) Odpowiedz

Mistrzostwo świata w skromności, jak kierownictwo urzędu może, być tak bezczelne.

rozczarowanie (, #IP 253e97991c) Odpowiedz

W tym trudnym czasie, Pani burmistrz uparła się żeby zniechęcić mieszkańców Garwolina do siebie. Najpierw absurdalne dodatki do pensji kluczowych osób w urzędzie, a teraz jeszcze próba podniesienia podatków (być może na ww podwyżki).

Brawo Radni. (, #IP 23fd4655c0) Odpowiedz

Bardzo dobrze, że radni byli przeciwni dla tego wniosku. Skoro miasto ma za dużo pieniędzy i rozdaje takie dodatki dla pracowników urzędu miasta, to nie powinno sięgać do kieszeni podatników. Przesadą jest przyznawania tak wysokich dodatków, za wypełnianie obowiązków wynikających z umowy o pracę.

dyktatura (, #IP 5fea43d614) Odpowiedz

To jest prawdziwa RADA, że ma swoje zdanie. W Maciejowicach Rada Gminy PISOWCÓW głosuje tak jak PAN każe.

Kompleksowa utylizacja Sp z o. o (, #IP 3d687ab42c) Odpowiedz

w Maciejowicach to wieś=UG i trzódka=radni w zagrodzie=teren gminy

coś tam wpisz (, #IP 58185d14fe) Odpowiedz

W Maciejowicach 80% radnych to chłopstwo oderwane granatem od pługa i nie wiedza na czy polega funkcja radnego. Oglądacie sesie i widzicie to co ....itd...itp... Prześledźcie ścieżki pracy poszczególnych radnych oraz pracowników gminy i zrozumiecie ich minimalizm i ograniczenia.

Oswiadczenia majątkowe BIP UM Garwolin (, #IP 314c4b5b3e) Odpowiedz

Zarobki w 2019 Albert Baran 132 tys. Katarzyna Nozdryń-Płotnicka 148 tys. Burmistrz Marzena Bogusława Świeczak 139 tys. Prezes PWIK JB 227 tys. zarobił więcej niż premier RP Premier Mateusz Morawiecki 217 tys. Zarobionym biedakom trzeba było dać podwyżki ale trzeba na to znaleźć środki - najlepiej znowu sięgając do kieszeni mieszkańców Garwolina i próbować podwyższyć podatki od nieruchomości.

Bedok (, #IP f696adeeed) Odpowiedz

Brutto czynetto?

izba Skarbowa z pogranicze (, #IP 138007cd99) Odpowiedz

brutto + podatek :)

Przecież to proste (, #IP c255ae7575) Odpowiedz

Radni niech uchwalą podatek specjalny dla tych nierobów w wysokości 200proc dodatku

Obiecanki (, #IP e84d95e663) Odpowiedz

Kiedy pani burmistrz wywiąże sie z obietnicy danej mieszkańcom zrobienia porządku z rowem między Narutowicza a Targową

Nie zrobi (, #IP 8dc6052ce5) Odpowiedz

Trzeba utrzymywać Bajoro(zbiornik retencyjny) im. T.M. , żarciowozy , saturatory organizować, może znowu jakiś obelisk pobudować typu Carpe diem obok UM, no i koniecznie potrzebne jest jeszcze kilka murali oczywiście wykonanych przez jedynego powiatowego artystę.

Cuda! (, #IP bbf05edc4f) Odpowiedz

Obwodnicy nie będzie, muzeum w starej pralni nie będzie. PINIĘDZY NI MA I NIE BĘDZIE. Za to na podwyzki dla zaufanych, festiwale kolorów i saturatory teatralne - SĄ!!!

Bycie panią lalką BARBIE to piękna rzecz, ale to nie wystarcza, by pełnić funkcje burmistrza miasta Garwolin. (, #IP 35a309e752) Odpowiedz

Jak to dobrze, że jeszcze są radni i pani Barbie nie może decydować sama! Gdyby tak do urody Barbie dodać skuteczność w działaniu programu 100 obwodnic głęboko wierzę, że Garwolin znalazłby się na takiej liście. No cóż, GDDKiA odpowiedziało NIE i to już wystarczyło, by pani burmistrz czuła się usprawiedliwiona. O rozwój miasta należy walczyć i się starać, bo samo nic nie przyjdzie! Pani burmistrz nie ma tej smykałki umiejętności, by zarządzać miastem Garwolin, a szkoda...

CO? (, #IP c255ae7575) Odpowiedz

RACZEJ BABA JAGA

jaaa (, #IP fb8b43625a) Odpowiedz

ale na podwyżki pieniążki były. burmistrz miasta Garwolin wydała zarządzenie, w którym przyznała zastępcy burmistrza miasta Garwolina Albertowi Baranowi, skarbnik miasta Katarzyny Nozdryn – Płotnickiej,Izabela Kliczek – kierownik MOPS w Garwolin dodatki.

Trzeba znaleźć środki na dodatek dla Barana i Nozdryń (, #IP 562beca9e2) Odpowiedz

A zapłacą mieszkańcy za ich ciężką wymagająca ponadludzkiego wysiłku pracę a tak prawdę pisząc jak długo nieroby będą dostawały taką kasę za wypełnianie prostych obowiązków.

x (, #IP 9413c58618) Odpowiedz

Niezła strategia na czasy kryzysu. Niech spłonie w piekle każdy kto za tą podwyżką głosował, z pomysłodawcą na czele.

JPK (, #IP 58185d14fe) Odpowiedz

Niech zatrudni wybitnego ekonomistę i wyłoży Jej łopatologicznie jak funkcjonuje skarbiec miasta. Co niektórzy nie dorośli do 2+2 =??? Proponuje wprowadzić dodatek pandemiczny ....