Wiadomości z Garwolina

Wejście główne do szpitala przyjazne dla pacjentów niepełnosprawnych

Dodano:
garwolin - Wejście główne do szpitala przyjazne dla pacjentów niepełnosprawnych

Pacjenci niepełnosprawni korzystający ze świadczeń mogą łatwiej wejść i wyjść z budynku Szpitala Powiatowego w Garwolinie. Wejście główne zostało przebudowane, a do zakończenia prac brakuje już tylko barierek.

Prace przy przebudowie wejścia głównego do Szpitala Powiatowego rozpoczęły się we wrześniu.
- Projekt został wykonany już w 2018r.. W poprzednim roku nie było możliwości realizacji tego zadania z uwagi na brak środków. W tym roku Starostwo Powiatowe przekazało nam dotację na inwestycję w wysokości 50 tys. zł, a około 15 tys. zł dołożyliśmy ze środków własnych – mówi Michał Rękawek, kierownik Pionu Administracyjno-Technicznego SP ZOZ.

Prace budowlane wykonał Zakład Budowlano-Instalacyjny Eugeniusza Majsterka.
Zakończenie prac ma nastąpić  jeszcze w listopadzie. Wykonawca czeka jeszcze na na barierki z „kwasówki”, które są wykonywane na zamówienie .

REKLAMA:


Dzięki przebudowie wejścia osoby niepełnosprawne nieprzyjmowane przez SOR mogą łatwiej wejść do szpitala i łatwiej z niego wyjść.
- Dopóki nie było COVID, było przejście przez SOR dla tych osób, które miały problemy z poruszaniem się po schodach. Wykonany przed laty projekt na remont głównego budynku szpitala nie zakładał, że powinien powstać ten podjazd, a trakty komunikacyjne SOR nie powinny się komunikować z innymi traktami komunikacyjnymi szpitala. Po zaleceniach kontroli z NFZ musieliśmy zamknąć te przejścia od SOR i powstała konieczność, że trzeba wykonać ten podjazd. Awaryjnym wyjściem dla pacjentów była winda na „tyłach” szpitala, ale mało osób z niej korzysta. Jest informacja na schodach przy wejściu B, że winda jest z tyłu i że można z niej korzystać, ale to wymaga, że trzeba przejechać na około. Kiedy zostały wprowadzone szlabany, stało się to jeszcze bardziej uciążliwe. Wykonanie tego projektu stało się jeszcze bardziej istotne. Jesteśmy na końcu etapu przywracania prawidłowego funkcjonowania wszystkich stref komunikacyjnych. Teraz pacjenci niepełnosprawni będą mieli łatwiej wejść do budynku – mówi Michał Rękawek.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.