Wiadomości z Garwolina

Trwają odbiory dróg w gminie Garwolin

Dodano:
garwolin - Trwają odbiory dróg w gminie Garwolin

Samorząd gminy Garwolin zakończył modernizację ulicy Górnej w Sulbinach oraz dróg w miejscowości Lucin i Sławiny. Trwają jeszcze prace przy modernizacji drogi 130244W (ul. Młyńska, Polna, Krótka, Słoneczna w Rębkowie).

- Odbieramy drogi, których kilka w tym roku zrealizowaliśmy za duże pieniądze – mówi wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk. - Jedną z nich jest ulica Górna w Sulbinach i część drogi gminnej w Sławinach, gdzie przebudowaliśmy skrzyżowanie bardzo problemowe dla nas i dla mieszkańców, na którym dochodziło do wypadków śmiertelnych. Jest to skrzyżowanie przy szpitalu, przedszkolu, centrum handlowym i kaplicy.  Na początku myśleliśmy o budowie ronda, ale rondo się nie zmieściło, bo są tam mury oporowe i różnego rodzaju geograficzne przeszkody, których nie się udało pokonać. Przejście jest doświetlone, są wykonane wszelkie oznaczenia poziome i pionowe, włącznie z „kocimi oczkami”, które się zapalają kiedy ktoś wchodzi na pasy. Pojawiły się lewoskręty. To rozwiązanie, które zostało zastosowane na pewno poprawi bezpieczeństwo. Wiadomo, że nikt nie zabezpieczy nas przed złymi pomysłami i złymi decyzjami – mówi włodarz.

Przebudowa ulicy Górnej w Sulbinach oraz drogi gminnej w Sławinach kosztowała samorząd prawie 4 mln zł, z czego kwota dofinansowania z FDS to 3 mln 37 tys. zł. Na całej długości drogi został wykonany chodnik, asfalt i odwodnienie. Przebudowany odcinek ma prawie 1800m.

REKLAMA:


Droga w miejscowości Lucin łącząca sie z ulicą Narutowicza w Garwolinie, zmodernizowana na długości prawie 500 m, kosztowała samorząd około 930 tys. zł. Pozyskane na ten cel środki to 612 tys. zł.
- Droga wyszła bardzo dobrze. Były trochę trudności z wysokościami posesji i musieliśmy uśrednić położenie tej drogi. Powstały rowy, bo tam zawsze był problem z zalewaniem. Oświetlenie ledowe i chodnik wykonaliśmy na całej długości drogi – mówi Marcin Kołodziejczyk.

Trwają jeszcze prace przy modernizacji drogi 130244W na długości 1400m. (ul. Młyńska, Polna, Krótka, Słoneczna w Rębkowie). Do wykonania został chodnik od drogi krajowej. Wartość tego zadania to 727 tys. zł. Samorząd pozyskał dofinansowanie w kwocie prawie 530 tys. zł.

Zakończone zostały prace przy modernizacji drogi gminnej w miejscowości Sławiny (w km 0+00 – 0+420). Wartość tego zadania to 135 tys. zł, z czego kwota dofinansowania prawie 68 tys. zł.


Odwiedź nas na facebooku

Galeria 16

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

skrzyżowanie w Sulbinach (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Po przebudowie jest gorzej niż przed. Teraz wszędzie przy okazji remontów czy budowy nowych dróg robi się ścieżki rowerowe a oni zlikwidowali. Jak tam teraz na tych zwężeniach ma się zmieścić rower i samochód.

skrzyżowanie w sulbinach (, #IP 31dda2fc3e) Odpowiedz

Gościu, pieprzysz jak pokręcony,skrzyżowanie rewelacja, czytelne, niemal bezkolizyjne aż miło, 21 wiek.Postój sobie ze dwie godziny i policz rowery i pojazdy i porównaj.To raczej ścieżka jest porażką, jedziesz i tylko czasami rower zobaczysz.A w mieście to raczej powinny być miejsca parkingowe, bo rowerami to po chodniku zapieprzają.

O tej porze roku to faktycznie rowerów niewiele. (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Ale latem jest ich tam bardzo dużo i żeby kierowca nie naruszał przepisu o zachowaniu minimum jednego metra od wyprzedzanego rowerzysty to będzie musiał powoli za nim jechać aż skończy się zwężenie albo wjeżdżać na wysepki co też jest niezgodne z prawem. Dla pieszych to może i będzie bezpieczniej bo jak będzie jechał jakiś dziadek na rowerze w kierunku miasta pod górę a czasami może i pod wiatr a za nim tir albo autobus to ruch się skutecznie na kilka minut przyblokuje i pieszy sobie spokojnie przez przejście przejdzie. Szkoda że projektant o tym nie pomyślał.