Wiadomości z Garwolina

Radni przyjęli stanowisko w sprawie ulicznych protestów

Dodano:
garwolin - Radni przyjęli stanowisko w sprawie ulicznych protestów

Radni miasta Garwolin przyjęli stanowisko w sprawie akceptacji nauki i myśli społecznej Ojca Świętego Jana Pawła II, dotyczącej dialogu społecznego jako metody rozwiązywania problemów i konfliktów. Stanowisko ma być odpowiedzią na protesty uliczne, które odbyły się w Garwolinie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Podczas dzisiejszego posiedzenia rady miasta Garwolin, radni przyjęli  stanowisko w sprawie akceptacji nauki i myśli społecznej Ojca Świętego Jana Pawła II, dotyczącej dialogu społecznego jako metody rozwiązywania problemów i konfliktów. Stanowisko ma być odpowiedzią na protesty uliczne, które odbyły się w Garwolinie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

„Gwarantem rozwoju miasta i pomyślności rodzin w nim zamieszkujących jest dialog oparty na społecznej nauce naszego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II, który rodzinę nazwał  największym skarbem narodu, gdyż  jest szkołą cnót społecznych stanowiących o życiu i postępie społecznym.”
-napisali w stanowisku radni.

REKLAMA:


Radni dyskutowali  na jednym z posiedzeń o wulgarnym języku jaki pojawiał się na protestach w Garwolinie podczas tzw. spaceru.  W Garwolinie dochodziło również do aktów wandalizmu. Efektem tej dyskusji było stanowisko, które właśnie dziś radni przyjęli.
„Odnosząc się do wydarzeń, które rozgrywają się od kilku tygodni na ulicach polskich miast, w tym również na ulicach Garwolina, gdzie podczas protestów często w sposób brutalny i bezprecedensowy uderza się  w poglądy i uczucia religijne wielu naszych mieszkańców, antagonizując  społeczeństwo i rodziny, Radni Rady Miasta Garwolina, mając na uwadze godność każdej osoby będącej podmiotem i celem wszelkich działań społeczno- politycznych, wnoszą o akceptację nauki społecznej i myśli Ojca Świętego Jana Pawła II dotyczącej dialogu społecznego jako metody   rozwiązywania problemów i konfliktów” - napisali w uzasadnieniu stanowiska radni.
„Jan Paweł II  w swoim nauczaniu społecznym poświęcił wiele miejsca dialogowi rozumianemu jako wzajemne poszanowanie  swoich przekonań. Nauka ta  jest spuścizną dla nas- pokolenia Jana Pawła II” - dodali radni.

Stanowisko poparło 14 radnych.  Jeden radny wstrzymał się od głosu.

zdjęcie: Damian Szubiński


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

każdy ma prawo (, #IP bff22840b7) Odpowiedz

Kobieta może urodzić a może skakać z drabiny i nie urodzi . Nic jej nie zrobi nikt . i słusznie . Każdy powinien mieć prawo do decyzji o sobie i nawet płód w ciele nie powinien mieć wpływu . Obrońcy płodow powinni je sobie zabrać i zadbać o nie . W polsce nadchodzą ciężkie czasy i nie ma autorytetów .Albo pis który trochę dba o ludzi a zarazem nadmiernie narzuca jedynie słuszne poglądy albo liberałowie którzy są jeszcze gorsi stokroć . Tak więc kogo nie wybrać zapomina że jest sługą ludzi . Stołki ,kariery ,malwersacje finansowe itp . Pora na rewolucję ,tyle że zupełnie niepotrzebnie istotom o poglądach liberalnych dano prawa wyborcze.

Takie tam porady... (, #IP a0bbe41591) Odpowiedz

Nic nie róbcie, nie protestujcie, na wszystko się zgadzajcie, przecież inni wiedzą lepiej co jest dla was dobre, najlepiej siedźcie w domach przed telewizorami i oglądajcie kłamstwa w TVP Info...

Janek (, #IP ce9f827028) Odpowiedz

Przepraszam co przyjeciem tego stanowiska zrobicie?Zaprosicie kobiety z Garwolina by porozmawiac o aborcji i pojedziecie do Kaczyńskiego przekonac go? Nie bądzcie smieszni, to nie jest strajk dotyczacy tylko mieszkańców Garwolina ale całej Polski. To nie chodzi o strajkowanie za podwyzka oplat za smieci w Garwolinie gdzie mozecie sobie dialog spoleczny robic i wypracowac kompromisy. Zajmijcie sie lepiej czymś pożytecznym, bo to akurat jest nic nie warte bo nie wplyniecie jako Radni małej miesciny na cos co obejmuje wszystkich obywateli w Państwie.

Chuliogaństwo na ulicach naszego Miasta . (, #IP 4528dabba7) Odpowiedz

Jak można wyczytać z treści wpisów lewacka mentalność dotarła nawet do naszego Grajdoła . W wielkich ośrodkach nie ma się co dziwić robią to za obce pieniądze wrogów Polski .Ale chyba do Garwolina ta brudna kasa jeszcze nie dotarła .

Janek (, #IP ce9f827028) Odpowiedz

brak słow , gdyby bezmózgowie mogło latac.....pewnie już byś na Ibizie był

bedok anty pis (, #IP 3a0741ad3f) Odpowiedz

ci panowie zapomnieli do czego zostali powołaniw drodze wyborów i czym powinni sie zajmowac juz niedługo przyjmą stanowisko w sprawie akceptacji nauki i myśli społecznej wiecznego Prezydenta Kim Ir Sena, właściwie Kim Il Sunga który został idolem naszego wielkiego wyzwoliciela narodu wiecznego kawalera i prawiczka Jarosława Polskę zbaw kaczyńskiego miejmy nadzieję że ci panowie zasiadają w tej radzie poraz ostatni

Franciszek pojutrze nosa wam utrze (, #IP f0ee554c79) Odpowiedz

Kazanie profesora Vetulianiego o tym dla czego ( według badaczy mózgu i psychologów) jesteśmy w większości (2/3 populacji) religijni, widzimy to chcemy, dajemy się łatwo manipulować, sami kreujemy własne wierzenia, tłumacząc uspokajająco, sobie i innym rzeczy, których nie rozumiemy,.. https://m.youtube.com/watch?v=Hn559bvUzRE .. Chcesz powierdzić lub zaprzeczyć? Najpierw wysłuchaj. Boisz się że zmienisz własne przekonania nie zagłądaj na ten wykład. Twoja religia twierdzi że jest jedyną najprawdziwszą? Dla świętego spokoju nie aktywuj tego linku z Centrum Nauki Kopernika. Chcesz inteligentnie i aktywnie zaprzeczać? Poznaj argumenty ateistów zanim ateiści je poznają przed tobą. Ja wolę nawalić się winem aby poczuć namiastkę raju na ziemi i nie czuć z tego powodu winy.

Brawo (, #IP 66e687b51b) Odpowiedz

Brawo Panowie Radni. Odważna i potrzebna deklaracja.

Wolność słowa (, #IP 0d73b4a3f5) Odpowiedz

...Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy UZNA TO ZA STOSOWNE.

Opętani przez szatana (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Jak można domagać się śmierci dla niewinnych malutkich dzieciaczków kiedy kara śmierci została zniesiona nawet dla największych morderców, gwałcicieli i zbrodniarzy. Co więcej nawet za zabicie psa grozi więzienie. Argumentem za zabiciem nienarodzonego dziecko nie może być podejrzenie że może być ono niepełnosprawne. A co jeśli do uszkodzenia dziecka dojdzie w czasie porodu (np. porażenie mózgowe)albo w pierwszym okresie jego życia to co? Też go zabić? Z moralnego punktu widzenia to taka sama sytuacja. Lesby noszące na twarzach esesmańskie błyskawice chcą u nas wprowadzić zwyczaje z czasów Hitlera. Nie może być na to zgody! Brawo rada miasta za odwagę w walce ze złem.

Marcin (, #IP ce9f827028) Odpowiedz

jestes nienormalny!!!! Uzyłes pogardliwego słowa dla kobiet, co jest akurat karane i ktos moze to zglosic, po adresie IP latwo dojsc do Ciebie.Ale pomijam juz to. Znak ktory mialy na maseczkach transparentach nie jest znakiem SS. Nie cytuj kogos tylko zacznij myslec samodzielnie. Bog kazdemu dał swoj rozum i dobrą wole. Kazdy ma prawo do robienia ze swoim cialem co tylko chce. Nie jestem zwolennikiem aborcji ale tez nie jestem zwolennikiem zabraniania dokonywania wyboru. To ich sumienie a nie Twoje. Jezeli masz ochote być bohaterem i wychowywac dziecko bardzo chore lub takie które urudzi sie np bez mozgu, oczu, i w ogromn ym cierpieniu umrze kilka minut po porodzie to prosze bardzo. Latwo Ci mowic bo jestes facetem, któremu jak cos nie pasuje to przeciez moze odejsc od zony , a ona zostanie sama z tym dzieckiem. To ona bedzie musiala poswiecic swoje zycie na opieke nad nim , ty bedziesz mial to gdzies, zmeczony wrocisz po pracy wlaczysz propagandowa telewizje i otworzysz piwo twierdzac jaki to jestes zmeczony.A kobiety nie moga byc zmeczone, one musza zajac sie praca, domem i wychowywaniem dzieci. Nie zycze Ci tego byś musial byc ojcem tak chorego dziecka lub przyzywac poród gdzie bedziesz swiadomy tego ze twoje dziecko umrze, a moze tez i zona podczas tego porodu.

Piłat (, #IP a4e920695b) Odpowiedz

To innymi słowy powiedział Piłat

nic dodać (, #IP 262372f798) Odpowiedz

proponuję wizytę u lekarza o specjalizacji psychiatria

bedok anty pis (, #IP 3a0741ad3f) Odpowiedz

a główką wszystko ok ????? w domu wszyscy zdrowi???? pytam bo z treści twojego postu wynika jednoznacznie ze chyba nie ,i nie trzeba tu być psychatrą żeby to swierdzić

a co to (, #IP 7505d82d1f) Odpowiedz

powrót do przeszlości ??? Szatanem to straszono w średniowieczu i nawet papieże się go nie bali bo mieli oficjalnie dzieci po których do dziś można podziwiać piękne pałace - byłem, widziałem . Odnośnie Jana Pawła - z całym szacunkiem dla jego dokonań - czy rada też przyjęła naukę o zamiataniu pedofilii pod dywan? Może już taki zamówili w Rzymie?

Niepełnosprawność (, #IP e4de5e50ba) Odpowiedz

Zbytnie uproszczenie problemu. Jeśli mówimy o niepełnosprawności typu jazda na wózku to zgoda. Ale jeśli wiadomo, że dziecko nie dożyje do porodu, albo umrze zaraz po nim (obecny stan medycyny pozwala na to) to czy ludzkim jest zmuszanie kobiety do noszenia takiego dziecka przez kilka miesięcy? Ludzie pytają o samopoczucie, gratulują, a ona ma świadomość, że dziecko umrze. Poza tym sam poród nie jest obojętny dla kobiety - jest masa komplikacji, które mogą wystąpić w trakcie porodu (świadomość tego jest niestety niska, a wystarczy poczytać), a które mogą wpłynąć na zdrowie kobiety, a nawet jej życie. Jaki jest sens takiego ryzyka?

BASTA (, #IP 0d73b4a3f5) Odpowiedz

Pis twierdzi, że zgromadzenia rozprzestrzeniają tylko covid, no najlepiej jakby ,,polaczki łykali wszystkie ustawy jak młode pelikany!!! Tylko płacić większe podatki i siedzieć na dupie. Jeżeli mamy ciężką sytuację w Kraju, to dlaczego rządzący akurat teraz zajmują się takimi tematami. A jak czytam, że Rada miasta przyjęli stanowisko w sprawie kobiet oczekiwałem konstruktywnego za lub przeciw, a nie szukania wymówek, że trzeba rozmawiać. To każdy wie, tylko dlaczego nikt nie rozmawia...