reklama

Radni przyjęli stanowisko w sprawie ulicznych protestów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Radni przyjęli stanowisko w sprawie ulicznych protestów - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z GarwolinaRadni miasta Garwolin przyjęli stanowisko w sprawie akceptacji nauki i myśli społecznej Ojca Świętego Jana Pawła II, dotyczącej dialogu społecznego jako metody rozwiązywania problemów i konfliktów. Stanowisko ma być odpowiedzią na protesty uliczne, które odbyły się w Garwolinie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
reklama

Podczas dzisiejszego posiedzenia rady miasta Garwolin, radni przyjęli  stanowisko w sprawie akceptacji nauki i myśli społecznej Ojca Świętego Jana Pawła II, dotyczącej dialogu społecznego jako metody rozwiązywania problemów i konfliktów. Stanowisko ma być odpowiedzią na protesty uliczne, które odbyły się w Garwolinie po orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

„Gwarantem rozwoju miasta i pomyślności rodzin w nim zamieszkujących jest dialog oparty na społecznej nauce naszego rodaka Ojca Świętego Jana Pawła II, który rodzinę nazwał  największym skarbem narodu, gdyż  jest szkołą cnót społecznych stanowiących o życiu i postępie społecznym.”
-napisali w stanowisku radni.
@@@
Radni dyskutowali  na jednym z posiedzeń o wulgarnym języku jaki pojawiał się na protestach w Garwolinie podczas tzw. spaceru.  W Garwolinie dochodziło również do aktów wandalizmu. Efektem tej dyskusji było stanowisko, które właśnie dziś radni przyjęli.
„Odnosząc się do wydarzeń, które rozgrywają się od kilku tygodni na ulicach polskich miast, w tym również na ulicach Garwolina, gdzie podczas protestów często w sposób brutalny i bezprecedensowy uderza się  w poglądy i uczucia religijne wielu naszych mieszkańców, antagonizując  społeczeństwo i rodziny, Radni Rady Miasta Garwolina, mając na uwadze godność każdej osoby będącej podmiotem i celem wszelkich działań społeczno- politycznych, wnoszą o akceptację nauki społecznej i myśli Ojca Świętego Jana Pawła II dotyczącej dialogu społecznego jako metody   rozwiązywania problemów i konfliktów” - napisali w uzasadnieniu stanowiska radni.
„Jan Paweł II  w swoim nauczaniu społecznym poświęcił wiele miejsca dialogowi rozumianemu jako wzajemne poszanowanie  swoich przekonań. Nauka ta  jest spuścizną dla nas- pokolenia Jana Pawła II” - dodali radni.

Stanowisko poparło 14 radnych.  Jeden radny wstrzymał się od głosu.

zdjęcie: Damian Szubiński

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo