Wiadomości z Garwolina

Garwolin wspiera Szlachetną Paczkę

Dodano:
garwolin - Garwolin wspiera Szlachetną Paczkę

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W tym okresie w sposób szczególny myślimy nie tylko o naszych bliskich, ale również o osobach chorych, samotnych, potrzebujących wsparcia i pomocy. Miasto Garwolin włącza się w świąteczne akcje i zachęca do wsparcia Szlachetnej Paczki.

„Szlachetna paczka” już od 20 lat pomaga tym, którzy zmagają się z trudną, niezawinioną sytuacją. Od małej inicjatywy urosła do akcji ogólnopolskiej łączącej działania setek tysięcy osób. Tegoroczna edycja jest szczególna - wsparcie trafi bowiem zarówno do osób starszych, schorowanych, z niepełnosprawnościami, jak i do tych, którzy szczególnie ucierpieli w wyniku pandemii.

Szlachetna Paczka w Garwolinie wystartowała. Z liderem rejonu Garwolin Filipem Kurkiem oraz zastępcą lidera Elizą Konopka spotkała się burmistrz Miasta Marzena Świeczak i dyrektor PSP nr 2 w Garwolinie Adam Wyskwar.  Miasto Garwolin wesprze działających w rejonie Garwolin dwudziestu czterech wolontariuszy. Odbiorą oni paczki od darczyńców podczas XX finału w magazynie zlokalizowanym w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie w godzinach:
11 grudnia (piątek) – w godzinach 15:00 – 19:00,
12 grudnia (sobota) – w godzinach 18:00 – 19:00,
13 grudnia (niedziela) – w godzinach 8:00 – 15:00.

REKLAMA:


Dyrekcja i pracownicy szkoły wspierają organizacyjnie i logistycznie działania podczas finału Szlachetnej Paczki.

- Składamy wyrazy uznania dla wszystkich wolontariuszy za poświęcany bezinteresownie czas dla potrzebujących. Dziękujemy za pomoc i otwarte serca! - mówi burmistrz Garwolina, kóra objęła patronat honorowy nad XX finałem Szlachetnej Paczki w Garwolinie.

Zachęcamy mieszkańców miasta Garwolina do przyłączenia się do tej akcji, aby Święta Bożego Narodzenia dla nas wszystkich były spokojne, radosne i podnosiły na duchu tych, którzy tego najbardziej potrzebują.

Ty także możesz zostać darczyńcą, zajrzyj do poradnika, dowiesz się w jaki sposób możesz pomóc. Tu znajdziesz listę rodzin, którym możesz pomóc. W Szlachetną Paczkę możesz zaangażować się w sposób najlepszy dla siebie! Obok przygotowania Paczki dla wybranej Rodziny istnieje wiele innych form pomagania lub projektów, których możesz być częścią, zajrzyj na stronę i dowiedz się jak możesz pomóc.

Szczegóły akcji dostępne są na www.szlachetnapaczka.pl.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.