Wiadomości z Garwolina

366 tys. zł wsparcia dla SP ZOZ w Garwolinie

Dodano:
garwolin - 366 tys. zł wsparcia dla SP ZOZ w Garwolinie

Mazowsze zwiększy pulę środków na walkę z COVID-19 o kolejne 105 mln zł, z czego 90 mln zł z UE. Jest w tej sprawie decyzja Komisji Europejskiej. Dodatkowe wsparcie zostanie przeznaczone na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie mieszkańców regionu. Do SP ZOZ trafił m. in. respirator i środki ochrony osobistej. Do tej pory na pomoc mazowieckim szpitalom samorząd Mazowsza przekazał już ponad 255 mln zł. Do placówek z regionu trafił już sprzęt i środki ochrony osobistej za ponad 192 mln zł.


Największy projekt unijny!
Dzięki uruchomionemu projektowi unijnemu do 75 placówek medycznych z Mazowsza trafiają niezbędne urządzenia, wyposażenie i środki ochrony osobistej. W szpitalach trwają także prace remontowo-budowlane. To obecnie największy realizowany na Mazowszu projekt unijny. Jego wartość, po zwiększeniu o kolejne 105 mln zł, wyniesie 360 mln zł.

Dodatkowe 105 mln zł

Niestety wirus nie odpuszcza, a służba zdrowia jest u kresu swoich możliwości. W szpitalach brakuje nie tylko personelu do pracy, ale także sprzętu i wyposażenia, zauważa marszałek Adam Struzik. – To bardzo trudny czas dla nas wszystkich, ale z największym wyzwaniem codziennie muszą się mierzyć nasze szpitale i ich personel. Dlatego wystąpiliśmy do Komisji Europejskiej o przyznanie kolejnych środków na walkę z koronawirusem. Udało się. Dodatkowe 105 mln zł zostanie przeznczone na kolejne zakupy dla mazowieckich szpitali, w tym przede wszystkim sprzęt ratujący zdrowie i życie mieszkańców Mazowsza – mówi marszałek.

REKLAMA:


Wsparcie dla placówek medycznych
Dzięki środkom unijnym samorząd Mazowsza doposaża mazowieckie szpitale. Pozyskane wsparcie pozwoliło na zaopatrzenie naszych placówek medycznych w sprzęt i środki ochrony, zaznacza członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. – W tym nietypowym, a zarazem trudnym czasie chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo personelu i pacjentów. Dlatego od początku pojawienia się koronawirusa w naszym kraju sukcesywnie doposażamy mazowieckie szpitale. Aż 75 placówek z regionu dostało wsparcie od samorządu Mazowsza w postaci sprzętu, środków ochrony osobistej czy wsparcia na niezbędne prace remontowe – dodaje. Do tej pory na wsparcie mazowieckiej służby zdrowia samorząd Mazowsza przekazał 255 mln zł. To nie jedyne wsparcie. Kolejne 105 mln zł zostanie przekazane na walkę z COVID-19. –Praktycznie od początku pandemii uruchomiony został program unijny dzięki któremu do naszego szpitala trafił niezbędny sprzęt. Jako jeden z nielicznych szpitali mieliśmy zapasy środków ochrony, ale szybko się wyczerpały, a samorząd Mazowsza od początku pandemii do tej pory przekazał nam środki ochrony o wartości 5 mln zł – podkreśla Agnieszka Kujawska Misiąg, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego w Warszawie.

– Od początku pandemii nasze działania skierowaliśmy w stronę pomocy mazowieckiej służbie zdrowia. Do tej pory udało nam się zakupić ponad 40 tys. sztuk sprzętu i wyposażenia oraz ponad 17,3 mln sztuk środków ochrony osobistej. Pomagaliśmy szpitalom w tym trudnym okresie i będziemy pomagać dalej. Uruchomiliśmy kolejne 105 mln zł na walkę z COVID-19. Jesteśmy w stałym kontakcie ze szpitalami, i zbieramy zapotrzebowanie na kolejny sprzęt ratujący życie i zdrowie pacjentów – mówi Krzysztof Strzałkowski, przewodniczący komisji zdrowia i kultury fizycznej w sejmiku województwa mazowieckiego.

Szpital w Garwolinie
Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Garwolinie otrzymał: respirator specjalistyczny mobilny oraz 3 000 litrów płynu do dezynfekcji oraz 31,2 tys. sztuk środków ochrony osobistej m.in.: 876 ochraniaczy na buty, 20,6 tys. rękawiczek, 200 gogli, 200 przyłbic, 876 kombinezonów, 3,2 tys. masek FFP2 i KN95, 200 masek FFP3, 5,1 tys. masek chirurgicznych/medycznych, 1 000 litrów płynu do dezynfekcji rąk oraz 2000 litrów płynu do dezynfekcji powierzchni. Wartość przekazanych placówce rzeczy to 366 tys. zł.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Skok i Wołomin (, #IP fd7b454823) Odpowiedz

Do banku wSzwajcarii wchodzi klient z walizką i ściszonym głosem mówi do bankiera: Chciałbym wpłacić pieniądze, w tej walizce jest całe cztery milionyEuro. Na to bankier uśmiechnięty: Proszę nie ściszać głosu, bieda to żaden wstyd.