Wiadomości z Garwolina

Rząd o strategii szczepienia Polaków

Dodano:
garwolin - Rząd o strategii szczepienia Polaków

- Zbliżamy się do końca roku 2020 i żeby kolejny był ostatnim rokiem #koronawirus, a jest na to szansa, musimy zachowywać się odpowiedzialnie i przestrzegać wszystkich obostrzeń. To co daje nam nadzieję na powrót do normalności to szczepionka – powiedział dziś podczas konferencji prasowej w Łodzi premier Mateusz Morawiecki. W konferencji uczestniczyli tez ministrowie: Michał Dworczyk i Adam Niedzielski.

Polska podpisała umowy na dostawę ponad 45 milionów dawek szczepionki z trzema firmami farmaceutycznymi: Pfizer BioNTech, Johnson&Johnson i AstraZeneca.

- Jesteśmy gotowi do podpisania kolejnych umów, czekamy na sygnał ze strony KE. Obecnie opracowujemy bardzo dokładne zasady logistyki systemu szczepień –  mówił dziś Morawiecki.

- Szczepionki będą dobrowolne, darmowe i dwudawkowe. Wiemy już o jednodawkowych, ale będą wchodzić póżniej. Szczepionka odcina możliwość przenoszenia się wirusa z człowieka na człowieka w najlepszy sposób – dodał Morawiecki.

Szczepienia oczywiście nie będą darmowe. Mają nas kosztować 5-10 mld zł i zapłacimy za nie w podatkach. W przyszłym roku zostaną wprowadzone nowe podatki i opłaty oraz podwyższone będą już obowiązujące podatki. Z dobrowolnością szczepionki też może być różnie. Zmarnowanie dziesiątek milionów dawek mogłoby być powodem do oskarżeń wobec rządu o niegospodarność.

- Jesteśmy w korzystniejszej sytuacji niż dwa tygodnie temu, ale zwycięstwem będzie dopiero zaszczepienie całej populacji i sprowadzenie pandemii koronawirusa do choroby, która jest w naszym otoczeniu, ale nie budzi przerażenia i chaosu - powiedział dziś w TOK FM minister zdrowia Adam Niedzielski.

REKLAMA:


Rejestracja do szczepień ma być online, ale też tradycyjnie. Szczepionka ma być powtórzona po 21 dniach.

- Jest to jeden z największych procesów logistycznych z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich latach, bo chcemy dać możliwość zaszczepienia się każdemu obywatelowi. Zaczynamy nabory na zespoły szczepieniowe – powiedział na łódzkiej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

Już 4 grudnia, rusza nabór podmiotów, które zajmą się organizacją punktów szczepień.

- Chcemy, żeby szczepienie było dostępne w każdej gminie, żeby każdy mógł się na nie w sposób prosty zapisać i w sposób bezproblemowy na nie trafić. Do końca tego tygodnia zostanie zakończona strategia szczepień, którą będziemy szeroko konsultować -
poinformował dziś minister Michał Dworczyk.

Szczepienia przeciwko COVID-19 będą realizowane w: placówkach POZ, innych stacjonarnych placówkach medycznych, mobilnych zespołach szczepiących, centrach szczepiennych w szpitalach rezerwowych

W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną: pracownicy służby zdrowia, mieszkańcy DPS i pacjenci ZOL, osoby w wieku 60+  i służby pracujące przy COVID-19.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Te szczepionki to dramat ... (, #IP 90b2dd6aec) Odpowiedz

Te szczepionki to dramat. Wystarczy poczytać i posłuchać. Wszczepianie części łańcucha genetycznego wirusa Covid-19 do naszego organizmu może przynieść niewyobrażalnie negatywne skutki. Są wypowiedzi, że ta szczepionka będzie miała wpływ na genom ludzki. Mówi się, że to nowoczesna szczepionka jakiej jeszcze nie było. Tym bardziej powinna wzbudzić obiekcje. Firmy farmaceutyczne już teraz umywają ręce przed jej skutkami pisząc wprost, że nie została pod każdym względem przebadana i nie mogą brać za to odpowiedzialności jakie mogą być jej skutki uboczne w przyszłości. Rząd Polski także umywa ręce wprowadzając ustawę o bezkarności za błędy medyczne. Co więcej, firma Phizer już nie raz płaciła olbrzymie odszkodowania za negatywne skutki swoich specyfików, a teraz mamy jej uwierzyć, że szczepionka jest OK. No way. Nie namawiam nikogo do tego czy ma się szczepić czy nie, ale warto wcześniej się zastanowić czy można zaufać takiej firmie i rządowi, który ryje nam banię, aby się szczepić tą szczepionką. Mam też nadzieję, że nie będzie ona przymusowa i że nie będą jakieś przywileje, benefity za jej przyjęcie o czym już między słowami mówią. Oznaczałoby to kolejny podział i kompletną stygmatyzację społeczeństwa. Przecież inne szczepionki także są dobrowolne i nikt za ich nieprzyjęcie nikogo nigdy nie karał.

bedok anty pis (, #IP acca8b3973) Odpowiedz

a ty jestes naukowcem jakims nie siej paniki debilu

(, #IP 90b2dd6aec) Odpowiedz

W przeciwieństwie do ciebie nie. Umiem czytać i oglądać ze zrozumieniem.

(, #IP c47eddc3d7) Odpowiedz

Eksperymenty na ludziach są zabronione, gwarantuje nam to Konstytucja RP. Niech się sami wyszczepiają i Nas do tego proszę nie mieszczać.

IPN Podebłoćie (, #IP dbdc0aea46) Odpowiedz

Dekret Stalina art.1 Polak nie może sprawować władzy sądowniczej , władzy wykonawczej i władzy ustawodawczej. Te urzędy są zastrzeżone dla żydów i komunistów. Dekret Stalina art. 2 Polak nie może wykonywać zawodu takiego jak ; reżyser , aktor , artysta , dziennikarz , profesor wyższej uczelni . Te zawody są zastrzeżone dla żyda i komunisty. Dekret Stalina art. 3 Polak nie może wykonywać żadnych prac w służbach specjalnych państwa komunistycznego ( UBP , WSI , KGB , NKWD , ) , to jest zastrzeżone tylko dla żydów. art.4 Blokowanie nauki Polskiej i rozwoju Polski jest obowiązkiem , każdego żyda i komunisty .

Sztab PiS (, #IP edd40ebb16) Odpowiedz

Premier Morawiecki wizytował Polskę. Zajechał do małej wioski z dala od dużych miejscowości. Popatrzył sobie, z ludźmi pogadał, na koniec pyta - a jakie tu macie problemy u siebie ? Mamy tylko dwa problemy panie premierze, powiedział Sołtys - jeden to taki, że my tu w ogóle lekarza nie mamy. Ach tak, zatroskał się premier, postaram się pomóc; wyjął telefon, w klawisze postukał i mówi: Tu premier, jestem w wiosce takiej to a takiej, oni tu lekarza wcale nie mają, można im pomóc jakoś ? Tak, naprawdę ? Na jutro będzie ? O, doskonale, zaraz przekażę. Jutro będzie tu lekarz do Waszej dyspozycji, mówi premier mieszkańcom. A jaki macie ten drugi problem, pyta ? Drugi nasz problem jest taki, mówi Sołtys, że my tu w ogóle zasięgu nie mamy...

kopiuj. wjkej (, #IP de297e2cd1) Odpowiedz

sam tego nie wymyśliłeś kopiuj wklej

Ola (, #IP 61a1ff4092) Odpowiedz

U Sołtysa w Starym Puznowie, przy Prolechu.

(, #IP 821b9b60da) Odpowiedz

Koszmar. ,,Ludzie ludziom gotują ten los.

Czytaj obywatelu POLIN (, #IP e529e91d61) Odpowiedz

Populacja 39 mln Polaków i dobrowolne szczepienie z zamówieniem 45 mln szczepionek. Od początku było jasne ze chcą zmusić do szczepień WSZYSTKICH. Beda stosować czarne scenariusze.Prawnie się zabezpieczyli ustawą - szczepić chorego pomimo jego braku zgody.

(, #IP c99f126f42) Odpowiedz

po moim trupie jeśli będą płatne niech s.........ą nie zaszczepię się