Wiadomości z Garwolina

Czy liczba pielęgniarek na oddziałach w szpitalu jest odpowiednia?

Dodano:
garwolin - Czy liczba pielęgniarek na oddziałach w szpitalu jest odpowiednia?

Czytelnik poinformował nas, że zmalała liczba pielęgniarek na oddziałach w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie, a na oddziale COVID z respiratorami od początku pracuje tylko jedna pielęgniarka na zmianie. Z czego wynika taka obsada pielęgniarska na oddziałach?

Z informacji jakie mam udostępnił Czytelnik wynika, że na OIOM pracują tylko dwie pielęgniarki, wcześniej pracowały trzy. Na oddziale COVID z respiratorami na jednej zmianie pracuje tylko jedna pielęgniarka. Praca na tym oddziale jest trudna, ponieważ pielęgniarki muszą obracać na łóżkach osoby, które są w śpiączce.

Dyrektor pytany o obsadę pielęgniarska na oddziałach odpowiada:
- Zarówno na oddziale Covidowym jak na OIOMie naszego szpitala, dyżury pełnią pielęgniarki w liczbie adekwatnej, by zapewnić bezpieczeństwo pacjentów i jednocześnie spełniając aktualne wymogi prawne w tym zakresie – mówi dyrektor SP ZOZ Krzysztof Żochowski.

REKLAMA:


- Od lat w Polsce brakuje personelu medycznego, w tym pielęgniarek. A  obecna sytuacja – stan epidemii nasilił tę tendencje ponieważ część personelu medycznego przebywa w izolacjach lub kwarantannach, co ewidentnie świadczy wbrew twierdzeniom niektórych laików, że pandemia koronawirusa jest prawdziwa – dodał dyrektor.

Oprócz wyżej wymienionych oddziałów, zdaniem naszego Czytelnika zmalała też ilość pielęgniarek pracujących na oddziale ortopedycznym. W tej chwili na zmianie ma być tylko jedna pielęgniarka.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Ksiegowa z NFZ (, #IP 1aa83ae183) Odpowiedz

Niech wojewoda oddeleguje dyrektora do pracy z covidowcami. Dyrektor jako opiec covidowcow otrzyma podwojone wynagrodzenie TYLKO OD PODSTAWY WYNAGRODZENIA !!!

Polka bez zasięgu (, #IP aaaee39c47) Odpowiedz

Jaka słyszę w telewizji rządowej że rząd zrezygnuje z Funduszu Odbudowy podobnie jak komuniści zrezygnowali z pomocy z planu Marshalla to polecam leczyć się na nogi bo na głowę już za późno.

Więcej wiadomości, mniej papki (, #IP 27b8f07be6) Odpowiedz

Ten fundusz odbudowy to kredyt, a najbogatsze kraje Unii wymyśliły sobie, że będą resztą krajów zarządzać w jaki sposób mają się zapożyczać. Unia nie ma żadnych pieniędzy. Będzie je mieć, jak zbierze składki członkowskie, ale już bez zrzuty Wielkiej Brytanii. Wali się to wszystko nam na ocach, nie ma po czym płakać.

Egzorcysta (, #IP 094c6a4fc9) Odpowiedz

Masz racje , tylko psychiatry nie mamy

bach (, #IP 653da7bd44) Odpowiedz

Panu dyrektorowi proponuję aby sam jednoosobowo obsłużył odział covidowy to zobaczy czy wystarczająca jest obsad jednoosobowa ,a co do braku pielęgniarek to niech przyjmie tegoroczne absolwentki gdzie ukończyło 5100 pielęgniarek a zatrudnienie znalazło 1100 bo dyrektorzy blokują etaty

Pacjent (, #IP 094c6a4fc9) Odpowiedz

No tak, tak i zmienić tu dyrektora koniecznie

Wyborca PiS i Konfederacji (, #IP f6fc085f75) Odpowiedz

Zgłoś swoją kandydaturę

Kancelaria (, #IP edd40ebb16) Odpowiedz

Premier Morawiecki wizytował Polskę. Zajechał do małej wioski z dala od dużych miejscowości. Popatrzył sobie, z ludźmi pogadał, na koniec pyta - a jakie tu macie problemy u siebie ? Mamy tylko dwa problemy panie premierze, powiedział Sołtys - jeden to taki, że my tu w ogóle lekarza nie mamy. Ach tak, zatroskał się premier, postaram się pomóc; wyjął telefon, w klawisze postukał i mówi: Tu premier, jestem w wiosce takiej to a takiej, oni tu lekarza wcale nie mają, można im pomóc jakoś ? Tak, naprawdę ? Na jutro będzie ? O, doskonale, zaraz przekażę. Jutro będzie tu lekarz do Waszej dyspozycji, mówi premier mieszkańcom. A jaki macie ten drugi problem, pyta ? Drugi nasz problem jest taki, mówi Sołtys, że my tu w ogóle zasięgu nie mamy...

(, #IP 094c6a4fc9) Odpowiedz

I tu też tak naobiecywał PiS-owcom, powinni być zadowoleni

jajownia u kołodzie-ja (, #IP 1aa83ae183) Odpowiedz

......Sołtys, że my tu w ogóle zasięgu nie mamy... FIKCYJNE POŁĄCZENIE TELEFONICZNE ===czytajcie do końca komentarze.