Wiadomości z Garwolina

MZDW planuje duże inwestycje w powiecie garwolińskim

Dodano:
garwolin - MZDW planuje duże inwestycje w powiecie garwolińskim

Obwodnica Pilawy, droga wojewódzka 807 od Gończyc do Jarczewa i most na rzece Wilga w ciągu drogi 801 to plany inwestycyjne Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich na najbliższe lata.

zdjęcie - rzejazd kolejowy w Pilawie utrudnia kierowcom z powiatu sprawne przemiszczenie się.


Obwodnica Pilawy
Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich projektuje obwodnice Pilawy w ciągu drogi 805 Zgodnie z umową prace projektowe powinny zakończyć się w lutym 2023 r. Ponadto w ramach zawartego porozumienia gmina Pilawa wykonuje projekt 2 km odc. ścieżki rowerowej w m. Lipówki. Zgodnie z porozumieniem projekt powinien być zakończony do końca 2021 r.

Droga wojewódzka 807
Do końca września 2023 r. potrwają prace projektowe niezbędne do przebudowy 15 km odcinka drogi 807 od skrzyżowania z S17 do granicy województwa mazowieckiego. Umowa z biurem projektowym została zawarta w sierpniu 2020r.

REKLAMA:


Most na rzece Wilga
Wykonywany  jest projekt mostu na rzece Wilga w ciągu drogi wojewódzkiej 801. Aktualnie jest procedowana decyzja na realizację inwestycji w Urzędzie Wojewódzkim. Decyzja powinna być wydana w ciągu 3 miesięcy.
O terminach realizacji będzie można mówić w momencie zakończenia prac projektowych. Dziś – jak przyznaje rzeczniczka MZDW Monika Burdon - trudno wskazywać terminy.

Remonty w 2020r.
W mijającym roku MZDW wykonał remont mostu w ciągu drogi 801 w miejscowości Ruda Tarnowska. W Parysowie zostało przebudowane skrzyżowanie za 1,7 mln zł oraz wyremontowany został niemalże 4 km odcinek drogi w miejscowościach: Parysów, Słup, Wilchta za kwotę 5,6 mln zł. Trąbkach zostały przebudowane dwa przepusty. Przepust został przebudowany także w miejscowości Maciejowice (DW 801).


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

przepust (, #IP bd240a60ae) Odpowiedz

Zdaje się że nie przepust w Maciejowicach na drodze DW 801 lecz w Podzamczu na DW 807

obwodnica (, #IP f6f8310b45) Odpowiedz

obwodnica Pilawy jest konieczna ciągłe korki coraz dłuższe przed przejazdem kolejowym uniemożliwiają wyjazd z własnego podwórka a to wielki problem jeżeli ktoś się spieszy czekać trzeba czasami 30min