Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 grudnia 2020 r. - 3 stycznia 2021 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (28 grudnia 2020 r. - 3 stycznia 2021 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


30 grudnia 2020 r.

Zgłoszenie o pożarze w budynku jednorodzinnym w Garwolinie

Przed godziną 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w budynku mieszkalnym jednorodzinnym na ulicy Batalionów Chłopskich w Garwolinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej okazało się, że w pomieszczeniu kuchni doszło do przypalenia potrawy. Działania zastępów polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia i oddymieniu pomieszczeń. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

1 stycznia 2021 r.

Pożar budynku mieszkalnego w Zgórzu

Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku mieszkalnego w Zgórzu. Działania straży pożarnej polegały na podaniu czterech prądów wody, aż do całkowitego ugaszenia pożaru. W akcji trwającej cztery godziny uczestniczyły dwa zastęp PSP i trzy zastępy OSP.

Pożar budynku gospodarczego przy ul. Stacyjnej w Garwolinie
Przed godziną 1 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku gospodarczego przy ul. Stacyjnej w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na podaniu dwóch prądów wody, aż do całkowitego ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły trzy zastępy OSP.

Pożar drzewek ozdobnych w Garwolinie

Po godzinie 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drzewek ozdobnych na ulicy Monte Cassino w Garwolinie. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody w natarciu. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Tarnów
Przed godziną 24 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w miejscowości Tarnów, gdzie samochód osobowy którym podróżowały cztery osoby zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu dopływu prądu w pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

2 stycznia 2021 r.

Zdarzenie drogowe na trasie S17 w Michałówce

Po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz zakręceniu zaworów LPG. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w Wólce Ostrożeńskiej

Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w Wólce Ostrożeńskiej. Działania straży pożarnej polegały na usunięciu opału z pieca węglowego, podaniu jednego prądu proszku gaśniczego do szybu kominowego, a następnie strąceniu sadzy i usunięciu ich przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastęp OSP.

REKLAMA:


Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolinie
Po godzinie 21 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Garwolinie na skrzyżowaniu ul. gen. Władysława Andersa z ul. gen. Stanisława Maczka, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródeł zasilania w pojazdach. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

3 stycznia 2021 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Sławińskiej w Garwolinie

Przed godzinie 2 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ulicy Sławińskiej w Garwolinie, gdzie samochód osobowy uderzył w skarpę. Działania straży pożarnej polegały na odłączeniu źródła zasilania w pojeździe i przeszukaniu terenu wokół miejsca zdarzenia w celu odnalezienia kierowcy samochodu osobowego. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Stary Miastków
Przed godziną 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Stary Miastków. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu dwóch prądów wody do pomieszczenia kotłowni, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej prawie dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe
Po godzinie 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na trasie S17 w Mierżączce, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.