Wiadomości z Garwolina

Karolina pochodząca z Sobolewa o zimie stulecia w Hiszpanii (wideo)

Dodano:
garwolin - Karolina pochodząca z Sobolewa o zimie stulecia w Hiszpanii (wideo)

Pochodząca z Sobolewa Karolina Marquez, która od 15 lat mieszka w Hiszpanii przesłała nam zdjęcia i wideo obrazujące zimę stulecia w Madrycie.

Karolina Marquez pochodząca z Sobolewa podzieliła się z nami informacjami o tym co dzieje się w Hiszpanii. Na naszą skrzynkę trafiły zdjęcia obrazujące zimę stulecia.
„Zdjęcia, które przesłałem są zrobione w Madrycie. Ogólnie sytuacja jest bardzo ciężka. Jak wiadomo w Hiszpanii nie we wszystkich domach, szkołach itp. jest ogrzewanie. Widać na zdjęciach w jakich warunkach uczą się dzieci. Okna muszą być otwarte ze względu na zalecenia przeciwepidemiczne. Ogólnie sytuacja jest nieciekawa. Hiszpania nie jest przygotowana na taką sytuację. Praktycznie cały Madryt jest zamknięty. Ludzie nie mają światła w domach" – napisała w korespondencji do KG Karolina.Jak widać, nawet w takiej sytuacji dzieci w Hiszpanii chodzą do szkoły. W Polsce dzieci i młodzież już prawie rok są odcięci od stacjonarnej edukacji.

REKLAMA:


Nasza Czytelniczka mieszka na południu Hiszpanii, gdzie jeszcze zima nie dotarła.
„Od 15 lat mieszkam w pięknym miasteczku Villanueva de los Castillejos, prowincja Huelva. Andaluzja słynie z pomarańczy i oliwek. Do naszego miasteczka jeszcze nie dotarł śnieg. Tu prawie zawsze jest ciepło. Słońce świeci cały rok. W grudniu temperatury w dzień dochodzą do 23 stopni. Teraz temperatury są w okolicy zera stopni, więc obecna sytuacja jest zaskoczeniem dla ludności” - komentuje sytuację Karolina.
Polka z Hiszpanii przesłała nam zdjęcie z wczorajszej wyprawy w góry.
„Jak widać słońce świeci ale śniegu brak. I całe szczęście bo pomarańcze by pomarzły. Przy obecnych temperaturach nie wiadomo jak będzie" – napisała nam Czytelniczka.


Polaków możemy spotkać pod każdą szerokością geograficzną. Ciekawostką jest to, że w hiszpańskim miasteczku Karoliny mieszka aż 14 Polaków.

Wideo z Hiszpanii
Odwiedź nas na facebooku

Galeria 12

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Tirowiec (, #IP f4fc0fec36) Odpowiedz

A naszych drogowców zima znowu zaskoczyła.Nic nie odśnierzone.

Sami swoi (, #IP 8ce95c7249) Odpowiedz

Ale ta Pani pokazuje, ciemnemu ludowi powiatu garwolinskiego, jaka jest zima w Hiszpanii, czy też się chwali, lub przypomina o sobie bo nikt jej już nie pamięta i nie zazdrości??? Bo w dobie internetu i wszechobecnj tv, to takie wyznanie jest trochę od czapy. Ps. Ciemnogród pozdrawia Hiszpanię, gdziekolwiek znajduje się ta dziwna kraina.

MDM w Zapiecku (, #IP 45f54bfc12) Odpowiedz

Ponoc Baca z Zakopca wybiera sie na sunkach do p.Karoliny.