Ciekawe tematy z Garwolina

Dlaczego na 20 - kilometrowym odcinku S17 obowiązuje ograniczenie do 80km/h?

Dodano:
garwolin - Dlaczego na 20 - kilometrowym odcinku S17 obowiązuje ograniczenie do 80km/h?

W połowie lipca 2020 roku GDDKiA oddała do użytku ponad 20 kilometrów drogi ekspresowej S17, w tym odcinek obwodnicy Kołbieli oraz odcinek od obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska. Mimo że od otwarcia odcinków minęło prawie pół roku, to nadal na tej trasie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/h. O tę kwestię zapytała GDDKiA europoseł Beata Mazurek i otrzymała odpowiedź.

Na drogach ekspresowych dwujezdniowych w Polsce obowiązuje ograniczenie prędkości do 120 km/h, ale na około 20-kilometrowym odcinku S-17 od Kołbieli w kierunku Warszawy nadal jest ograniczenie do 80km/h? Na tę kwestię zwróciła uwagę europosłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.
„Hej @GDDKiA wielu kierowców irytuje ograniczenie prędkości na S17 do 80km (od Kołbieli w kierunku Wawy na odcinku ok 20 km). Droga bardzo dobra. Żadnych robót. Zatem czemu tak jest? I jak długo będzie? #pytamboniewiem co odpowiadać” – napisała na Twitterze europoseł z PiS Beata Mazurek.

"Szanowna Pani Europoseł, obecnie czekamy na zakończenie procedur odbioru przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego i wydanie pozwolenia na użytkowanie. Wniosek trafił do WINB w grudniu zeszłego roku" - czytamy we wpisie przedstawicieli GDDKiA. Nie podano jednak, kiedy zmiany miałyby wejść w życie.

źródło: tvn24.pl/biznes/moto, Twitter Beata Mazurek

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP c7b4922c9a) Odpowiedz

Ludzie a co by robili chłopcy z mondeo, a tak to otwocka drogówka ma żniwo.Dobrze im idzie bo dostali nowego superba