czan maj 2022

Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 11 stycznia 2021 r. )

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (4 - 11 stycznia 2021 r. )

W ubiegłym tygodniu strażacy z powiatu garwolińskiego wyjechali do aż siedmiu pożarów. Sprawdź pozostałe działania strażaków.

5 stycznia2021 r.

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w Sulbinach

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze pomieszczenia kotłowni w budynku mieszkalnym w Sulbinach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W budynku odłączono zasilanie w energię elektryczną i zakręcono dopływ gazu ziemnego. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

6 stycznia2021 r.

Pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w miejscowości Unin

Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w Uninie. Działania straży polegały na wygaszeniu pieca na paliwo stałe, podaniu jednego prądu proszku gaśniczego do szybu kominowego oraz strąceniu i usunięciu sadzy przez wyczystkę. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

7 stycznia2021 r.

Otwarcie mieszkania w Łaskarzewie

Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że prawdopodobnie w budynku mieszkalnym znajduje się starsza kobieta, która potrzebuje pomocy medycznej. Działania straży pożarnej polegały na wyważeniu drzwi do mieszkania przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego oraz udzieleniu wsparcia psychicznego kobiecie, do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Wilga
Po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Wilga, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe. Wszystkie osoby podróżujące pojazdami opuściły je o własnych siłach. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad jedna godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

9 stycznia2021 r.

Pożar budynku produkcyjno-magazynowego w miejscowości Łaskarzew

Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku produkcyjno-magazynowego w miejscowości Łaskarzew. Na miejscu ustalono, że budynek od kilku lat nie jest użytkowany. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu prądów wody oraz piany gaśniczej do pomieszczeń magazynowych objętych pożarem. Na potrzeby działań gaśniczych zorganizowano punkt czerpania wody na rzece Promnik. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do przeszukania i przewietrzenia pomieszczeń. W akcji trwającej niespełna pięć godzin uczestniczyły trzy zastępy PSP i sześć zastępów OSP.

REKLAMA:


Pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w miejscowości Gończyce
Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w Gończycach. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądu proszku gaśniczego do szybu kominowego, a następnie strąceniu i usunięciu sadzy przez wyczystkę. W akcji trwającej jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp OSP.

Pożar budynku mieszkalnego znajdującego się na Osiedlu Wilga

Po godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego na Osiedlu Wilga. Właściciel podjął próbę gaszenia pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej, co znacznie ograniczyło jego rozwój. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądu proszku gaśniczego na palącą się powierzchnię oraz sprawdzeniu pomieszczenia kamerą termowizyjną. W akcji trwającej prawie dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP.

10 stycznia 2021 r.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Korytnica

Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Korytnica. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej prawie cztery godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar budynku drewnianego w miejscowości Chotynia
Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku drewnianego w miejscowości Chotynia. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palący się budynek. W akcji trwającej trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.