Wiadomości z Garwolina

Policjanci zatrzymali podejrzanych o kłusownictwo

Dodano:
garwolin - Policjanci zatrzymali podejrzanych o kłusownictwo

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kłusownictwo. Z ustaleń mundurowych wynika, że jeden z myśliwych na terenie gminy Maciejowice zastrzelił łosia. Policjanci podczas przeszukania zabezpieczyli kilka jednostek broni myśliwskiej.

W minionym tygodniu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa kłusownictwa. Natychmiast we wskazane miejsce skierował policjantów. Mundurowi na miejscu zastali osoby zgłaszające, które wskazały im zastrzelonego łosia. Policjanci ustalili, że związek ze zdarzeniem mogą mieć dwaj mieszkańcy powiatu garwolińskiego, którzy posiadają uprawnienia myśliwskie. Mundurowi tego samego dnia zatrzymali 64-letniego mężczyznę, a dzień później jego 45-letniego kompana.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów mężczyznom popełniania przestępstwa dotyczącego naruszenia przepisów Ustawy prawa łowieckiego. Podczas przeszukań policjanci zabezpieczyli u mężczyzn kilka jednostek broni myśliwskiej. Truchło łosia zostało zabezpieczone. Sprawa znajdzie swój finał na sądowej wokandzie. W Polsce od 2001 roku obowiązuje moratorium (zawieszenie polowań i całoroczny okres ochronny) na łosia. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

biedny mysliwy (, #IP 4ea1351363) Odpowiedz

powinni odtrzelic wszystkie tylko stwarzaja zagrozenie drogowe albo na statek i do szwecji

Zasłużyli na nagrodę a nie karę (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Łoś to największy szkodnik w uprawach leśnych i wielkie zagrożenie dla kierowców. Powinien być trzymany tylko w zamkniętych hodowlach a nie chodzić wszędzie gdzie mu się podoba.

(, #IP 4fa9d1eb1a) Odpowiedz

Pewnie to samo ten łoś i inne zwierzęta powiedziały by o ludziach trzymać ich w zamkniętych klatkach z daleka od wszelkiej zwierzyny i przyrody nawet daleko od tej planety która bezustannie niszczą.

Konferencja (, #IP 3a5ba16f65) Odpowiedz

Czy wypowiadasz się jako łoś?

Łowczy (, #IP 84aa7d9601) Odpowiedz

Dobrze zrobili

Łoś (, #IP ffa4134b45) Odpowiedz

Łowczy jesteś myśliwym?

Ł (, #IP 84aa7d9601) Odpowiedz

Jestem

Łoś (, #IP aea532eb6f) Odpowiedz

Pogratulować. Etykę łowiecką możesz sobie wsadzić w kapelutek zamiast piórka. O ile wiesz, co to etyka... Dasz bur.