czan maj 2022

Ciekawe tematy z Garwolina

W piątek upływa ważny termin ws. zwolnienia ze składek

Dodano:
garwolin - W piątek upływa ważny termin ws. zwolnienia ze składek

Chcesz skorzystać ze zwolnienia z obowiązku opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 roku. Pospiesz się! Wnioski można składać tylko do 15 stycznia.

Tarcza 6.0 rozszerzyła możliwość zwolnienia ze składek za lipiec, sierpień i wrzesień ubiegłego roku na kolejnych przedsiębiorców. Warunkiem jest m.in. spadek przychodu o 75 proc. za pierwszy miesiąc objęty wnioskiem w stosunku do tego samego miesiąca ubiegłego roku. Od 30 grudnia 2020 r. do 15 stycznia 2021 r. wnioski w tej sprawie mogą składać hotele i podobne obiekty zakwaterowania, a także organizatorzy turystyki.

Wszystkie wnioski o zwolnienia ze składek należy przesyłać przez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Opłacone składki można odzyskać
Opłaciłeś już składki? I tak możesz starać się o zwolnienie, bo będzie obejmować także składki opłacone. Jeśli przedsiębiorca przelał już pieniądze, to będzie mógł uzyskać zwrot nadpłaty lub przeznaczyć ją na przyszłe składki.

"To kolejny realizowany przez ZUS ważny etap wsparcia przedsiębiorców dotkniętych pandemią koronawirusa" - podkreśla prof. Gertruda Uścińska, prezes Zakładu. "Od blisko roku realizowane przez nas wsparcie dociera do wielu podmiotów. Łączna pomoc z ZUS sięga ok 30 mld złotych. Zwolniliśmy ze składek ponad 2 mln firm na ponad 13 mld złotych. Wypłaciliśmy ok. 2,7 mln świadczeń postojowych na ponad 5,3 mld złotych" – mówi profesor.

REKLAMA:


2,3 mld zwolnień w województwie mazowieckim
W samym tylko województwie mazowieckim zwolnienie ze składek wyniosło łącznie aż 2 mld 322 mln zł. Najwięcej ulg zastosowano na terenie aglomeracji warszawskiej (1 mld 640 mln zł). Płocki oddział ZUS umorzył od początku pandemii ponad 304 mln zł należności za składki, radomski oddział niecałe 200 mln zł, a siedlecki ZUS ok. 178 mln zł.

Zwolnienie także za listopad

Od 30 grudnia ubiegłego roku przedsiębiorcy mogą wnioskować również o zwolnienie z opłacania składek za listopad 2020 r. w ramach najnowszej Tarczy antykryzysowej 6.0. W tym przypadku wnioski można składać do końca stycznia. Szczegółowe informacje o warunkach wsparcia z Tarczy antykryzysowej 6.0, terminach składania wniosków i konkretnych kodach PKD, które kwalifikują do skorzystania z pomocy, są dostępne na stronie internetowej www.zus.pl.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

kopsnij dalej (, #IP 6dbeab276d) Odpowiedz

Zamiast rozdawać pieniądze wystarczyło zamrozić wszelkie zobowiązania, rachunki. Zamiast zwiększać dług wystarczyło dostosować wydatki do zmniejszonych dochodów, skoro i tak ich nie ma. Co z tego, że rząd uruchamia rozdawanie pieniędzy jednocześnie nie wstrzymując egzekucji rachunków i zobowiązań. Cała operacja jest zbyteczna i niepotrzebne jej koszty. Wystarczy te rachunki obywatelom zamrozić, bo to głównie o to chodzi, że skoro nie ma dochodu jest problem z regulowaniem tychże rachunków. Elektrownia, wodociągi, czynsze, opłaty, podatki, ZUS, raty nie ścigają obywateli. Rząd bezpośrednio te zobowiązana rekompensuje tym wszystkim firmom. Nie ma, więc potrzeby na sprawdzanie dochodów poszczególnych firm, obywateli. Nie ma potrzeby szacować dochodów, kombinować z naciąganiem tych dochodów, aby uzyskać jak największe wsparcie. Tobie potrzebne są pieniądze na rachunki i opłaty to wystarczy to zamrozić po stronie obywatela a rekompensaty przekazać bezpośrednio do spółek na podstawie rzeczywistych rachunków, które każdy operator, dostawca zna, bez konieczności przesyłania ich Tobie czy rządowi. I tak w większości to spółki z dominującym udziałem Skarbu Państwa, więc żaden problem nawet w ramach dywidend rozliczać takie rachunki obywatelskie. Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/galerie/kraj/krakow-niektorzy-restauratorzy-chca-dzialac-mimo-obostrzen-zdjecie,iId,3013912,iAId,398241#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox