Wiadomości z Garwolina

W Garwolinie uczniowie klas 1-3 wrócili do szkół

Dodano:
garwolin - W Garwolinie uczniowie klas 1-3 wrócili do szkół

Dziś uczniowie klas I-III szkół podstawowych w Garwolinie wracają do nauki stacjonarnej w - jak czytamy na stronie UM Garwolin - ścisłym reżimie sanitarnym. - Robimy wszystko, aby powrót dzieci do szkół był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe – mówi Marzena Świeczak Burmistrz Miasta.

W celu zapewnienia szkołom bezpiecznej pracy przeprowadzono testy na obecność koronawirusa dla nauczycieli klas I-III. Do udziału w dobrowolnych badaniach zgłosiło się 65 nauczycieli i pozostałych pracowników trzech miejskich placówek oświatowych. W trosce o bezpieczeństwo uczniów oraz pracowników, szkoły pracują według wytycznych przygotowanych przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Nauczyciele i personel są poinstruowani w jaki sposób mają postępować i pracować. W szkołach dla każdej klasy przygotowane są odrębne sale, szatnie, toalety i dostosowane przerwy. Stołówki szkolne są także przygotowane, obiady wydawane będą wg grafików dla klas. W szkołach będą funkcjonować świetlice. W razie potrzeby będą uruchomione dodatkowe sale. Wszystkie placówki są zaopatrzone w środki higieniczne i ochrony.

REKLAMA:


– Dzieci z utęsknieniem czekają, aby wrócić już do szkół, gdzie spotkają się z długo niewidzianymi przyjaciółmi. Na bieżąco monitorujemy sytuację w szkołach, we współpracy z dyrektorami i służbami sanitarnymi. Robimy wszystko, aby powrót dzieci do szkół był tak bezpieczny, jak to tylko możliwe – informuje Marzena Świeczak Burmistrz Miasta.

Uczniowie wracają do szkół na razie na 2 tygodnie. Jeżeli rząd ponownie zabroni stacjonarnej edukacji, rodzice nie są bez wyjścia i mogą zapewnić dzieciom opiekę i edukację w szkole. Więcej na ten temat można przeczytać TUTAJ.

Fot. http://www.zs2garwolin.szkolnastrona.pl/


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.