Wiadomości z Garwolina

''Wypadnięty samochód'' z Podkarpacia lokalną atrakcją turystyczną

Dodano:
garwolin - ''Wypadnięty samochód'' z Podkarpacia lokalną atrakcją turystyczną

Siłownie, baseny, kina, parki rozrywki i teatry są w Polsce pozamykane, ale od 3 stycznia mieszkańcy Garwolina i powiatu garwolińskiego mogą cieszyć się z nowej atrakcji turystycznej. Do miasta przyjechał samochód z Podkarpacia, a następnie ''zaparkował'' w nietypowy sposób przy moście w ciągu ul. Andersa w Garwolinie. Autor dzieła jest nieznany, ponieważ oddalił się z miejsca zdarzenia. Ani właściciel pojazdu, ani policja, ani PZD, ani Wody Polskie nie kwapią się do usunięcia wystawy. Nie

 wiadomo czy będzie ona cieszyła oko jeszcze dzień, tydzień, miesiąc czy zostanie z nami na lata.Nocna przejażdżka zakończona kolizją

W nocy z 2 na 3 stycznia do KPP w Garwolinie wpłynęło zawiadomienie, że przy moście w ciągu ul. Andersa w Garwolinie poza jezdnią znajduje się samochód marki Chrysler na podkarpackich numerach rejestracyjnych, w którym nikogo nie ma. Do dziś policja nie ustaliła kto kierował pojazdem.
- Właściciela udało nam się ustalić, a sprawcy zdarzenia na chwilę obecną jeszcze nie. Właściciel użyczył komuś pojazd i przedstawił na to dokumentację. Policja w innym województwie musi przesłuchać osobę, której użyczono pojazd, ponieważ właściciel nie wskazał, że ta osoba wtedy kierowała, tylko to, że tej osobie użyczył auto – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy KPP w Garwolinie.

Samochód zyskał już miano atrakcji turystycznej. Humorystyczny wpis na temat chryslera przy moście zamieścił mieszkaniec Garwolina Marek Mikulski.

Kto usunie pojazd z drogi?
Na razie, żadna państwowa ani samorządowa instytucja nie zamierza usuwać pojazdu z miejsca kolizji.
- Poza drogą publiczną to nie policja jest odpowiedzialna za usunięcie pojazdu. Odpowiedzialny za pojazd jest na pewno właściciel pojazdu, a jeżeli on się tym nie zajmie to na pewno zarządca terenu. Policja może poinformować właściciela o zalegającym pojeździe, ale nie może go zmusić do usunięcia auta 
– mówi asp. Marek Kapusta z KPP w Garwolinie.

Cezary Tudek, sekretarz miasta Garwolin wskazuje, że pojazd nie znajduje się na terenie administrowanym przez miasto Garwolin. Jego zdaniem pojazd znajduje się na terenie administrowanym przez powiat. Z kolei Marek Jonczak z Powiatowego Zarządu Dróg uważa, że auto znajduje się na terenie administrowanym przez Wody Polskie, a tylko uszkodził i styka się z barierką na moście, która jest własnością powiatu.

REKLAMA:


–  Wszystko co jest pod mostem należy do Skarbu Państwa, konkretnie do Wód Polskich. Samochód się opiera o nasz obiekt tylnymi kołami, ale generalnie nie stoi ani na jezdni, ani na moście, tylko na granicy pasa drogowego i działki, której właścicielem jest Skarb Państwa, czyli Wody Polskie  – mówi dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Marek Jonczak. - Nie mam upoważnienia, by ten samochód wyciągnąć. Jeżeli policja wydałaby nam polecenie, by ten samochód wyciągnąć, nie ma problemu. W tym czasie koszty usunięcia można by egzekwować od właściciela, ale nie jest nasza rolą wyciąganie pojazdów.

- Zostało to zabezpieczone taśmami, ale pojazd niemniej wisi i jest atrakcją. Dostrzegam niebezpieczeństwo takie, że może np. z niego nastąpić wyciek płynów do rzeki
– dodaje dyrektor PZD.

- Policja uważa, że samochód nie zagraża bezpieczeństwu. My na policję wystąpiliśmy o dane z OC, bo mamy pewne uszkodzenia barierki i uszkodzony znak drogowy – uzupełnia Mariusz Zając z PZD.

Policja udaremniła usunięcie pojazdu
- W poniedziałek 4 stycznia ktoś próbował wyciągnąć pojazd i znaleźć firmę, która by ten samochód stamtąd ściągnęła, ale kiedy policja tam podjechała, to kazało się, że właściciela nie było i nie pozwoliła tego samochodu wyciągnąć – informuje Mariusz Zając.

Policja potwierdza, że udaremniła usunięcie pojazdu przez osoby niemające do tego upoważnienia.

Powiat ani policja nie usuną pojazdu. Ciekawe jakie stanowisko w tej sprawie zajmie sam właściciel i Wody Polskie... Czy czeka nas widok wraku, który możemy „podziwiać” przy rondzie w Mierżączce?

Do sprawy „atrakcji turystycznej” będziemy wracać.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Nicola (, #IP db30a94cb9) Odpowiedz

fajne macie atrakcje turystyczne w tej waszej wsi. na pewno za kilka dni turyści z całego świata przyjadą oglądać ten ósmy cud świata

(, #IP 367914e3ff) Odpowiedz

Pokażcie go jako samochód widmo w nie wyjasnionych zagadkach wziął się znikąd lub spadł z nieba.

Marley (, #IP 8808322225) Odpowiedz

I czym się tu podniecać? W GTA pełno takich bugów. Pewnie jacyś się w GTA bawili i tyle. Odlecieli potem helikopterem, co go wcześniej pod mostem skitrali. Jak z Podkarpacia, to musi Kuchciński był. I helikopter wtedy by się zgadzał - musowo to łun.

(, #IP 78024a2c4b) Odpowiedz

Jaskiniowcy mieli lepsze prawo i jaśniejsze przepisy najwyższy czas ⏳ zresetować to społeczeństwo i wrucić do pierwotnych ustawień lub fabrycznych.

ul. 11 Listopada 37/59 (, #IP 241fbe9775) Odpowiedz

Zróbcie kilka fotek z glokalizacja i wyślijcie do Komendy Głównej Policji – na adres petycje@policja.gov.pl i zapewniam iż piorunem :) się zainteresuje Radom/Garwolin.

(, #IP 78024a2c4b) Odpowiedz

Czeski film 🎥 to jest prawo demokratycznego państwa, dlatego wiemy czego nikt nie siedzi za przekręty bo wszystko da się odkręcić. Brawo 👏 wy.

Realista. (, #IP a222644bbd) Odpowiedz

Nic nie można zrobić , to nie nasza sprawa,to nie nasza działka, to nie nasz problem. Urzędy i urzędnicy, to już nie jest dno, jesteście znacznie głębiej.

Urzędnicza niekompetencja i spychologia (, #IP d81a0a6268) Odpowiedz

Z tego wynika że można porzucić samochód w rowie albo w innym miejscu i żaden urzędnik nic w tej sprawie nic nie zrobi chociaż jest wiele przepisów prawa co należy w takiej sytuacji zrobić. Na co oni wszyscy czekają ja się pytam?

Panowie, Panowie (, #IP 6cccb387b6) Odpowiedz

Słuchając waszych wypowiedzi, tego pojazdu nie ma .To jest straszne. Proponuję jednak sprawdzić co jest drogą, i co należy do pasa drogowego. Proszę sprawdzić też stojące pojazdy po kolizji na ul. Wiejskiej, zajmowały pas ruchu do późnych godz.16 , być może jeszcze tam są Tworzymy nową tradycję. Miś 2. Wolne drogi.

Panowie, Panowie (, #IP 6cccb387b6) Odpowiedz

Słuchając waszych wypowiedzi, tego pojazdu nie ma .To jest straszne. Proponuję jednak sprawdzić co jest drogą, i co należy do pasa drogowego. Proszę sprawdzić też stojące pojazdy po kolizji na ul. Wiejskiej, zajmowały pas ruchu do późnych godz.16 , być może jeszcze tam są Tworzymy nową tradycję. Miś 2. Wolne drogi.

(, #IP 84aa7d9601) Odpowiedz

Do muzeum z nim. Za 0,5 wieku będzie zabytkiem.