Wiadomości z Garwolina

Policja kontroluje drifterów

Dodano:
garwolin - Policja kontroluje drifterów

Nie da się ukryć, że zima do nas zajrzała i nie braknie białego puchu. Gdy tylko pojawia się śnieg, na parkingach sklepowych i ulicach zjawiają się ludzie, którzy chcą potrenować jazdę w poślizgu.

W przeciągu kilku dni policjanci z powiatu garwolińskiego interweniowali kilka razy. Spotkania z policjantami kończyły się mandatami, a bywało i zablokowaniem dowodu rejestracyjnego za zły stan pojazdów. Interweniujący policjanci uświadomili kierowców, że na ulicach/parkingach są inni uczestnicy ruchu drogowego, w tym też piesi.

Policja uświadamia i przypomina!
Kierujący pojazdem ma bezwzględny obowiązek przestrzegać przepisów ruchu drogowego. Ustawa Prawo o ruchu drogowym jednoznacznie wskazuje, że każdy uczestnik ruchu powinien zachować ostrożność lub w niektórych sytuacjach – szczególną ostrożność i unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa, utrudnić ruch drogowy, zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę. Za drift –spowodowanie zagrożenia można stracić uprawnienia i sprawa trafia do sądu.

REKLAMA:


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

(, #IP c7b4922c9a) Odpowiedz

Taka prawda dla policjanta najlepszym kierowcą jest baba jadąca 20 km/h po sniegu a jak by się wykopyrtneła pani ńieścięćsie to i tak by powiedzieli słowo klucz -niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków.Stary drajwer to napisał ok 2 mil km a jak by co to drift zimą jest kól.WITEK ROCZNIK 70

Realista. (, #IP 37cd6973cf) Odpowiedz

Prawo jazdy zrobiłem 20 lat temu. Wtedy nie uczyli wychodzenia z poślizgu. Minęło 2 dekady i nadal tego nie uczą. Policja gania tych młodych ludzi nawet gdy driftują na odludziu,zwykła nadgorliwość . Myślę że po takich treningach lepiej sobie poradzi na drodze w nagłej sytuacji niż większość kierowców.

Realista (, #IP 6175cf8f52) Odpowiedz

Prawo jazdy zrobiłem 43 lata temu. Wtedy też tego nie uczyli .Moim zdaniem należy tak jechać, aby nie wpaść w poślizg,{a nie jakiś tam drifting}.Mlodzi traktują to jako zabawę, a nie naukę.

emka (, #IP 2ed9ce4f84) Odpowiedz

100/100