Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (8 - 14 lutego 2021 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (8 - 14 lutego 2021 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.

8 lutego 2021 r.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Celejowie

Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych w miejscowości Celejów. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W akcji trwającej prawie dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Wildze
Po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych w Wildze. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. Osoby uczestniczące w zdarzeniu nie odniosły obrażeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Wilga.

Plama oleju na jezdni w miejscowości Wilchta
Po godzinie 20 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o planie oleju na jezdni. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sorpcji plamy oleju z jezdni. W działaniach trwających blisko jedną godzinę udział brał zastęp OSP Borowie.

REKLAMA:


11 lutego 2021 r.

Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Łaskarzewie

Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym z udziałem dwóch samochodów osobowych w miejscowości Łaskarzew. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Łaskarzew.

12 lutego 2021 r.

Pomoc Policji w poszukiwaniu osób zaginionych

Po godzinie 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie wpłynęła informacja o zaginięciu dwóch nastolatek i potrzebie wsparcia poszukiwań. Do działań zadysponowano jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP. Strażacy z użyciem kamer termowizyjnych przeszukali miejsca wskazane przez Policję. Przeszukiwano teren wokół basenu „Garwolanka", ogródki działkowe, park i miejsca przyległe do rzeki Wilga. Poszukiwania nie przyniosły oczekiwanego rezultatu i zostały zakończone przed godziną 3 w nocy.

13 lutego 2021 r.

Pęknięta rura wodociągowa w Pilawie

Po godzinie 7 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o podtopionej wskutek pęknięcia rury wodociągowej posesji przy ul. Leśnej w Pilawie. Działania straży polegały na wypompowywaniu wody przy użyciu pomp szlamowych oraz poszukiwaniu zaworu w celu odcięcia dopływu wody. Z powodu trudności w odnalezieniu zaworu został zadysponowany przedstawiciel Zakładu Gospodarki Komunalnej. W działaniach trwających ponad siedem godzin udział brały dwa zastępy OSP.

Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna wyjeżdżała:

  •  2 razy do fałszywych alarmów,
  •  5 razy w celu dowożenia osób na szczepienia przeciw Covid-19,
  •  6 razy do pożarów sadzy w kominie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.