Garwolin Sport

Planują budowę hali sportowej w Miastkowie Kościelnym

Dodano:
garwolin - Planują budowę hali sportowej w Miastkowie Kościelnym

Gmina Miastków Kościelny podjęła starania w zakresie budowy hali sportowej. Samorząd otrzymał już na ten cel 1 mln 700 tys. zł z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Gmina złoży wnioski o środki na inwestycję z m.in. z Ministerstwa Sportu. Hala miałaby być usytuowana w pobliżu szkoły.

- Jesteśmy na etapie wstępnej koncepcji lokalizacji hali - mówi wójt gminy Miastków Kościelny. - Co do wyglądu hali mam swoją wizję, natomiast jest problem z lokalizacją, bo mamy dość ograniczony teren na działce i trzeba zgodzić się z przepisami budowlanymi, przepisami PPOŻ oraz z wizjami samej hali – mówi włodarz.

REKLAMA:


Według założeń hala ma być podobna do tej, która istnieje już w Górznie, czyli będzie posiadała pełnowymiarowe boisko. Mniejsza będzie część budynku poza samym boiskiem sportowym.

- W hali planujemy też siłownię, ale ta część hali poza boiskiem nie będzie aż tak duża jak w Górznie. W Górznie jest też spora część komercyjna, która jest wynajmowana – mówi Jerzy Jaroń.Najlepsze miejsce dla hali przy szkole


- Za około miesiąc podejmę decyzje, która lokalizacja przy szkole będzie najkorzystniejsza. Hala w Miastkowie w innej lokalizacji, niż w pobliżu szkoły, czy przedszkola nie ma racji bytu, bo musi być wykorzystywana nie tylko dla klubów w weekendy, ale także dla uczniów w tygodniu – mówi wójt gminy Miastków Kościelny.

Przy hali powstaną też miejsca parkingowe, ale gmina nie przewiduje łącznika hali ze szkołą.
Szacowany koszt budowy hali to około 7-8 mln zł.  Pozwolenie na budowę samorząd mógłby uzyskać na jesieni 2021r., a prace budowlane mogłyby ruszyć w 2022r.  Gmina uzależnia ostateczną decyzję o budowie, od dotacji z Ministerstwa Sportu. To właśnie środki z MS, w dużej mierze pomogły w finansowaniu Hali Sportowej w Górznie.

 Środki z FIL w wysokości 1 mln 700 tys. zł są dużym wsparciem, ale nie wystarczą na całe zadanie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.