Wiadomości z Garwolina

Przebieg budowy mostu na Wiśle

Dodano:
garwolin - Przebieg budowy mostu na Wiśle

Budowę mostu na Wiśle, łączącego powiat garwoliński z powiatem kozienickim, projektant podzielił na 3 odcinki. Rozważne są też trzy warianty dróg dojazdowych do mostu. Sprawdź lokalizację inwestycji.


Zadanie pn. „Budowa mostu na rzece Wiśle pomiędzy m. Antoniówka Świerżowska a m. Świerże Górne wraz z drogami dojazdowymi” będzie realizowane w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów.
Planowaną inwestycję, w tym budowę przeprawy mostowej, zamierza się zrealizować na rzece Wiśle, w województwie mazowieckim, powiatach kozienickim i garwolińskim, pomiędzy Gminą Kozienice a Gminą Maciejowice.

Całe zadanie inwestycyjne składa się z 3 odcinków:
- odcinek nr 1 obejmuje budowę mostu przez rzekę Wisłę wraz z nowym odcinkiem drogi powiatowej od skrzyżowania z drogą powiatową nr 1718W wraz ze skrzyżowaniem do skrzyżowania nowego odcinka drogi z drogą powiatową nr 1350W wraz ze skrzyżowaniem.
- odcinek nr 2 obejmuje rozbudowę istniejącej drogi powiatowej nr 1718W lub budowę nowej drogi powiatowej od skrzyżowania drogi powiatowej nr 1718W z drogą krajową nr 79 wraz ze skrzyżowaniem do skrzyżowania z nowym odcinkiem drogi powiatowej (odcinek nr 1) bez skrzyżowania.
- odcinek nr 3 obejmuje budowę nowego odcinka drogi powiatowej od skrzyżowania drogi powiatowej nr 1350W z nowym odcinkiem drogi powiatowej (odcinek nr 1) bez skrzyżowania do skrzyżowania nowego odcinka drogi (odcinek nr 3) z drogą wojewódzka nr 801 wraz ze skrzyżowaniem.

śródło:  http://powiatgarwolinski.most-projekt.pl/,opr. AS

Kliknij w mapkę.

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Most pod Maciejowicami (, #IP 985ecc6113) Odpowiedz

Zdecydowanie najlepszy jest według mnie wariant 3 odcinka nr 3. Uważam, że drogę dojazdową do mostu należy zaprojektować tak, aby jadący od strony Wilgi mieli jak najkrócej do mostu. Dobrze by było, jakby nie musieli przejeżdżać przez Maciejowice. Ten most powinien przede wszystkim ściągnąć część ruchu z DK 79 na odcinku Góra Kalwaria - Świerże Górne i przenieść go na mniej ruchliwą DW 801 (Piotrowice (województwo mazowieckie, powiat otwocki) - Maciejowice)), na tym odcinku DW 801 są obecnie np. obwodnice Sobień-Jezior i Wilgi, które mają utwardzone pobocza.

Głupiś? (, #IP 3d1616f901) Odpowiedz

Najwięcej ludzi na tej twojej trasie mieszka! chciałbyś mieszkać,,pod mostem,,??

obserwator (, #IP 52ddac3aa0) Odpowiedz

A gdzie połączenie z drogą nr 17. i dalej np w kierunku Łukowa? Nadwiślanka wyremontowana i ma przyjąć tranzyt? Budowa mostu tylko dla połączenia lokalnego nie ma wielkiego sensu. Chyba że ta ,, Budowa to tylko bicie piany i nic więcej.

Wiejska Izba Wytrzeźwień 113 (, #IP 19c97f4285) Odpowiedz

Bić piane! Nie covida

Mije t@jne wywody :) (, #IP 3300574220) Odpowiedz

GminA przodująca/wiodąca w powiecie będzie/zostanie Sobolew.

Pierwszy Mors Garwolin (, #IP cc7741c0c1) Odpowiedz

jak to napisał Pierwszy Mors Garwolina w internecie...skacząc na główkę do przerembla prowadził terepię... coś chyba z główką nie tak i na leki za późno...

Pytanie (, #IP 6f4bc728b8) Odpowiedz

O kim mowa? Tyle tych morsów. Który to największy jest?

propaganda (, #IP cc7741c0c1) Odpowiedz

jaki most?! budżet świeci pustką a tu taka propaganda, dorównujecie państwo Gierkowi , teraz dać zarobić swoim , na projekty, koncepcje a my po dziurawych i waskich drogach jeździmy, ciekawe co nam nasz wójt maciejowicki zaserwuje, wyda kasę zamiast na nasze drogi na most to my go powieziemy, zrobimy mu kampanię!!

Soltys z War$i$awa (, #IP 3300574220) Odpowiedz

Ograniczenia wynikają z krótkowzroczności lub zaściankowości. Nie jestem za 3_cą - weryfikacja wynagrodzę i +

dyletanci (, #IP cc7741c0c1) Odpowiedz

starosto pofolguj bo od tej pracy to się zgrzejesz i grypa gotowa...do kogo wtedy będzie ta celebrytka z Węgrowa przyjeżdżać?. A tak generalnie to zajmij się pan towarzystwem wokół siebie, grupa nierobów którzy tylko papierosek, dobre jedzenie w pokoiku socjalnym i oglądanie skoków lub innych sportów wspólnie w gabinecie włodarza powiatu, bo to ciężka praca przecież jest?! sekretarz i dyr inwestycji trzepią na boku lewiznę-taka swoja robota, bo praca w starostwie to dodatek, a inni... w następnym komentarzu będzie, nt.pani dyrektor od tańca, kierowcy od usług wszelkich z Pilawy i inni

Autor Zemsty (, #IP 13ee6ccfe2) Odpowiedz

To jest artykuł o moście a nie o frustracji autora komentarza. Rozumiem, że sukcesy Pana Mirosława, niezależność i szacunek wśrod mieszkańców powiatu mogą denerwować. Czasem jednak warto porzucić własne uprzedzenia bo chyba powinno chodzić zawsze dobro mieszkańców. Prawda?

??? (, #IP 019ff8e6ca) Odpowiedz

Czyżby kret pleciuga z komunikacji poczuł się odtrącony i nie był zaproszony na kawę?

Trąba (, #IP 0667d5af52) Odpowiedz

A kogo to interesuje??

kolesie (, #IP cc7741c0c1) Odpowiedz

no właśnie jak praca naszych pseudo urzędników ma kogoś interesować, po co?! my tera rządzim i wara wam od tego, szanowni państwo to my kładziemy na wasze fanaberie urzędnicze, spotkania, imprezy , samochody i delegacje w extra hotelach...od roku mamy problem z funkcjonowaniem przez wasza wymysloną pandemię, nasze firmy są na krawędzi ...a wy zabawa, picie i taniec tak jak na Tytaniku...no jeszcze morsowanie w doborowym towarzystwie kolesiów, i wy pytacie kogo to interesuje ?! NAS INTERESUJE I BĘDZIEMY PISAĆ O WSZYSTKICH WASZYCH PATOLOGIACH AŻ DO MOMENTU KIEDY NARESZCIE OPUŚCICIE W NIESŁAWIE SWOJE STOŁKI!!!

Panie Trąba (, #IP 5d34e9b436) Odpowiedz

Panie Trąba, ale Cię żal ściska. Opłacili Cię czy jak? Podpisz się imieniem i nazwiskiem, brak odwagi czy jak? Tyle pytań! Okaz Pan honor przedstaw się będzie łatwiej na retoryczna dyskusję A tak Trąba nic nie mówi! Tak wiele wiesz!

Munio (, #IP 9771bf08e9) Odpowiedz

Ooo widzę, że ktoś się bardzo interesuje życiem innych. Ale, żeby aż tak???

MSWiA (, #IP c2b3560a82) Odpowiedz

Mnie.

He he takie (, #IP 5b41e5abc8) Odpowiedz

A interesuje frustratów. Niewiele już mogą, stracili szacunek i pozycję społeczną na własne życzenie zresztą, to teraz tak kąsają gdzie tylko mogą. Rzucić fake, pomącić i tym się sycić.....

Stragan nr.24 (, #IP aea912a952) Odpowiedz

Most to pieśń przyszłości...a tymczasem w Maciejowicach bez większych zmian. Rządzi PiS/KRUS i coś jeszcze.