Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (15 do 21 lutego 2021 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (15 do 21 lutego 2021 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


16 lutego 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Ryczyska

Przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Ryczyska, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej. Ruch na drodze w czasie działań odbywał się wahadłowo. W akcji trwającej trzy godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar kontenera na odzież w miejscowości Łaskarzew
Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kontenera na odzież w miejscowości Łaskarzew. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu wody na palący się kontener, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę udział brał jeden zastęp OSP.

17 lutego 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Sobolew

Po godzinie 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Sobolew, gdzie doszło do dachowania samochodu osobowego. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu źródła zasilania w pojeździe oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej. W akcji trwającej niespełna dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

18 lutego 2021 r.

Pożar samochodu w miejscowości Mroków

Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu osobowego na stacji paliw w miejscowości Mroków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia kierujący działaniem ratowniczym stwierdził, że pożar komory silnika samochodu został ugaszony przy użyciu gaśnic proszkowych przez właściciela. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i kontroli spalonej komory silnika kamerą termowizyjną. W akcji trwającej niespełna jedną godzinę brał udział jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

REKLAMA:


19 lutego 2021 r.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Garwolin

Przed godziną 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Garwolinie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów w pojazdach. Ruch na drodze w czasie działań odbywał się wahadłowo. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pomoc policji w otwarciu mieszkania w Garwolinie
Przed godziną 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła prośba o pomoc w otwarciu mieszkania, w którym zachodzi podejrzenie, że znajduje się kobieta w podeszłym wieku. Działania straży polegały na otwarci drzwi za pomocą sprzętu burzącego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Ponadto w minionym tygodniu straż pożarna wyjeżdżała:

  •  4 razy do alarmów fałszywych,
  •  5 razy w celu dowożenia osób na szczepienia przeciw Covid-19,
  •  3 razy do pożaru sadzy w kominie,
  •  2 razy do pompowania wody.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.