Wiadomości z Garwolina

Aż 56 mandatów nałożyła grupa SPEED

Dodano:
garwolin - Aż 56 mandatów nałożyła grupa SPEED

60 skontrolowanych pojazdów, 56 nałożonych mandatów karnych, 1 zatrzymane prawo jazdy, 2 zatrzymane dowody rejestracyjne - to wynik tygodniowej akcji mazowieckiej grupy „SPEED”, która działała na terenie powiatu garwolińskiego.

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z garwolińskiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą akcję „SPEED”.

Podczas tygodniowej akcji policjanci mazowieckiej grupy "SPEED", która działała na terenie powiatu garwolińskiego skontrolowali 60 pojazdów, nałożyli na kierujących 56 mandatów karnych, w tym aż 41 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mundurowi zatrzymali 1 prawo jazdy oraz 2 dowody rejestracyjne.

Coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

REKLAMA:


Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukrócając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Grupa „SPEED” działa na terenie całego garnizonu mazowieckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Belmondziak (, #IP 8048eaff75) Odpowiedz

Komisariat trzeba utrzymać Mały ciasno. duży wygodny ale coś za cos

Bedok (, #IP 449f60d23f) Odpowiedz

Przykaz jest jasny Trza zarobić bo dziura w budżecie.

Ela ze straganu przy OST112 (, #IP f27e824637) Odpowiedz

Ehh... ledwo człowiek skończył być ekspertem od szczepionek a już trzeba się wypowiadać na temat lądowania na Marsie. OK, zaraz coś napis

Abewu (, #IP 064673c6a2) Odpowiedz

Do stolicy z nimi... nabędą obycia z wymagającymi kierowcami oraz z koleżankami błyskawicami.

Matematyk. (, #IP a222644bbd) Odpowiedz

56 mandatów ,minimum 4 policjantów podzielone przez siedem dni. O matko ! To aż po dawa dziennie. Nie zapociliście się?