Garwolin Sport

Rozbudują Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Maciejowicach

Dodano:
garwolin - Rozbudują Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Maciejowicach

W planach rozbudowy Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Maciejowicach znalazł się też skatepark. To efekt petycji, jaką pod koniec zeszłego roku do samorządu złożyli młodzi mieszkańcy gminy.

29 grudnia 2020r. do wójta gminy Maciejowice wpłynęła petycja złożona przez młodzież z Maciejowic dotycząca budowy skateparku.

W tym roku rozpoczną się prace projektowe dla kompleksu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w tym budowy skateparku
W budżecie gminy Maciejowice na rok 2021, w wykazie zadań inwestycyjnych wprowadzono zadanie pn. „Rozbudowa infrastruktury sportowej kompleksu Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Maciejowicach”. W ramach zadania gmina planuje wykonać dokumentacje projektową obejmującą rozbudowę zaplecza socjalno-gospodarczego, oświetlenie boiska głównego i treningowego, budowę boiska treningowego wraz z nawodnieniem i ogrodzeniem, budowę kortów tenisowych, budowę bieżni i boiska wielofunkcyjnego oraz budowę skateparku.
W 2021r. planowane jest wykonanie dokumentacji projektowej, natomiast realizacja przedsięwzięcia zaplanowana jest na kolejne lata, w których gmina planuje pozyskać dofinansowanie.

REKLAMA:


Sam skatepark ma kosztować około 600 tys. zł. Wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski w rozmowie z KG przyznaje, że termin prac zależy w głównej mierze od tego kiedy i jakiej wysokości uda się samorządowi pozyskać dofinansowanie.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Zaniepokojona Ewa z sobotniego zieleniaka (, #IP 84002ed2ce) Odpowiedz

Ooooojej bedzie hit na powiat!!! Kolejny park....a kiedy stacja do elektryków i hulajnóg?

(, #IP 19c97f4285) Odpowiedz

Park w centrum w trakcie rewitalizacji... Za 10 lat 🦅🦅🦅 może i poplyna🦊