Wiadomości z Garwolina

Aż 87 mandatów nałożyła grupa SPEED

Dodano:
garwolin - Aż 87 mandatów nałożyła grupa SPEED

95 skontrolowanych pojazdów, 87 nałożonych mandatów karnych, 7 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych - to wynik tygodniowej akcji mazowieckiej grupy ''SPEED'', która działała na terenie powiatu garwolińskiego.

Prędkość – to najczęściej wymieniana przyczyna wypadków drogowych. Wynika to nie tylko z policyjnych statystyk, ale i z obserwacji użytkowników dróg. Aby przeciwdziałać niebezpiecznym i agresywnym zachowaniom na drodze oraz ograniczyć liczbę wypadków drogowych, policjanci z garwolińskiego wydziału ruchu drogowego sukcesywnie prowadzą akcję „SPEED”.

Podczas tygodniowej akcji policjanci mazowieckiej grupy "SPEED", która działała na terenie powiatu garwolińskiego, skontrolowali 95 pojazdów, ujawnili 96 wykroczeń, nałożyli na kierujących 56 mandatów karnych, w tym aż 76 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mundurowi zatrzymali ponadto 7 dowodów rejestracyjnych.

REKLAMA:


Coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze działa grupa „SPEED”. Policjanci działają zdecydowanie, ukrócając karygodne zachowania na drodze i są wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

Grupa „SPEED” działa na terenie całego garnizonu mazowieckiego, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. Funkcjonariusze prowadzą zarówno pomiary statyczne, jak i dynamiczne.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Matematyk. (, #IP a222644bbd) Odpowiedz

Troszkę lepiej, ale to i tak poniżej oczekiwań rządzących. Tak to my nie wyrobimy na 500+, 13+,14+ i inne patosocjale.