Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej z Garwolina

Interwencje do dnia 28-02-20121r.

Dodano:

28.02.2021 godz. 01:54, SAMOGOSZCZ
Policjanci, chcąc zatrzymać do kontroli drogowej pojazd w związku z popełnionym wykroczeniem, dali znak za pomocą latarki z tarczą koloru czerwonego kierującemu pojazdem BMW, który poruszał się autem z niesprawnym światłem mijania. Kierujący nie zareagował i nie zatrzymał się. Pomimo podjętego pościgu z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący oddalił się w kierunku Warszawy. Ustalaniem kierującego zajmują się policjanci z posterunku w Maciejowicach.

SAMORZĄDKI,
W ubiegłym tygodniu do KPP Garwolin zgłosiła się kobieta, która zawiadomiła, że  w dniu 14lutego 2021 za pośrednictwem sklepu internetowego zamówiła rowerek treningowy. Dzień później przelała kwotę 257 złotych na rachunek bankowy sprzedawcy. Zgłaszająca nie otrzymała zakupionego towaru, ani zwrotu pieniędzy. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.


24 lutego 2021 godz. 12:40, CELEJÓW
Do KPP Garwolin zgłosiła się kobieta, która podała, że podczas transakcji kupna sprzedaży na portalu ogłoszeniowym, kliknęła w link otrzymany od nieustalonej osoby i podała dane logowania do swojego rachunku bankowego. Następnie nieznana osoba bez jej wiedzy i zgody zalogowała się na rachunek i wykonała przelew na kwotę 590 złotych. Postępowanie prowadzi KPP Garwolin.

23 lutego 2021 godz. 08:43,
ŁASKARZEW ul. WOLSKA
Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który po drodze publicznej kierował samochodem Citroen C5 będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało zawartość 0,34mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzi posterunek w Łaskarzewie

28 lutego 2021 godz. 15:57, IWOWE
27-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego kierując motocyklem Cross Yamacha stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ścianę budynku. Jak się okazało, znajdował się w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało 0,83 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Garwolin

26 lutego 2021 godz. 12:00, MACIEJOWICE ul. TADEUSZA KOŚCIUSZKI
Dwie nieustalone dotąd kobiety, prawdopodobnie narodowości romskiej, wykorzystując nieuwagę 72-latki dostały się do środka jej domu. Kiedy właścicielka wyszła i zamknęła dom na klucz, kobiety te podczas jej nieobecności zabrały schowane w szafie pieniądze oraz złotą biżuterię. Łączna suma strat została oszacowana na 5300 zł. Po powrocie pokrzywdzonej do domu, kobiety wyszły z budynku utrzymując, że zbierają datki na chore dziecko. Złodziejki szybko oddaliły się w nieznanym kierunku, kiedy seniorka nie zdążyła jeszcze zorientować się, że została okradziona. Ustaleniem sprawców i odzyskaniem skradzionego mienia zajmują się policjanci z Maciejowic.

26 lutego 2021 godz. 17:09 SŁUP PIERWSZY
26-latek z powiatu garwolińskiego kierujący pojazdem renault w trakcie wyprzedzania innego pojazdu na łuku drogi z podwójną linią ciągłą, zjechał na przeciwległy pas doprowadzając do czołowego zderzenia z pojazdem toyota. Kierujący toyotą został z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Obaj kierujący byli trzeźwi. Wyjaśnianiem okoliczności zdarzenia zajmują się policjanci z komendy w Garwolinie.

W minionym tygodniu policjanci przeprowadzili 236 interwencji, byli wzywani do 11 kolizji drogowych.

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.