Wiadomości z Garwolina

Garwolińscy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich

Dodano:
garwolin - Garwolińscy kryminalni zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich

31 krzaków konopi i 2 kilogramy niemal gotowej marihuany zabezpieczyli garwolińscy kryminalni. Nielegalna uprawa znajdowała się w jednym z domów jednorodzinnych na terenie gminy Maciejowice. Do sprawy zatrzymano 34-latka, który już usłyszał prokuratorskie zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru.

W minionym tygodniu policjanci wydziału kryminalnego z garwolińskiej komendy zlokalizowali miejsce, w którym założona została nielegalna plantacja konopi indyjskich. Podczas realizacji zabezpieczyli 31 krzewów konopi, znajdujących się w różnych fazach wzrostu. Rośliny umieszczone były w specjalnych namiotach.

W czasie przeszukania posesji w gminie Maciejowice, funkcjonariusze znaleźli również 2 kg niemal gotowego suszu marihuany. Policjanci zabezpieczyli także oprzyrządowanie służące do produkcji narkotyków.

W wyniku podjętych działań kryminalni zatrzymali do sprawy 34-latka. Zebrany materiał dowodowy dał podstawy do przedstawienia zatrzymanemu zarzutów nielegalnej uprawy konopi indyjskich oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających. Sąd zadecydował o zastosowaniu wobec mężczyzny policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego.

REKLAMA:


Uprawa konopi innych niż włókniste, z których można uzyskać znaczne ilości narkotyków, zagrożona jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.
Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Garwolinie prowadzą policjanci z garwolińskiego wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Pychner

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

obserwator (, #IP 086639ca63) Odpowiedz

Czyżby kryminalny z przegiętym kręgosłupem w literę S i jego nowa partnerka służbowa i nie tylko służbowa wzięli się do roboty

Podatki Maciejowice (, #IP d2325d2743) Odpowiedz

Nie płacili podatku do skarbca Maciejowic i zostali wdeptani. Licznik poboru energii elektrycznej ich ....