Wiadomości z Garwolina

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (22 - 28 lutego 2021 r.)

Dodano:
garwolin - Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie (22 - 28 lutego 2021 r.)

Działania strażaków z powiatu garwolińskiego w minionym tygodniu.


 23 luty 2021 r.

Pożar budynku mieszkalnego w miejscowości Żabianka

Przed godziną 20 do Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku jednorodzinnego w miejscowości Żabianka. W momencie przybycia zastępów straży pożarnej, cały budynek objęty był pożarem. Wewnątrz znajdowała się jedna osoba, która została ewakuowana przez świadków zdarzenia i przekazana przybyłemu zespołowi ratownictwa medycznego, który następnie przetransportował osobę poszkodowaną do szpitala. Działania straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palący się budynek. Następnie do wnętrza weszła rota zabezpieczona w aparaty ochrony dróg oddechowych, celem przeszukania obiektu. W trakcie tych działań ratownicy wynieśli butlę z gazem propan-butan, którą poddano chłodzeniu. Następnie przystąpiono do dogaszania oraz prac rozbiórkowych. W działaniach trwających prawie cztery godziny udziały brały dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

24 luty 2021 r.

Pożar podłogi oraz sadzy w kominie w na ulicy Jagodzińskiej w Garwolinie

Przed godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie w budynku jednorodzinnym na ulicy Jagodzińskiej w Garwolinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej okazało się że w wyniku wysokiej temperatury przewodu kominowego zapaleniu uległa podłoga oraz futryna drzwi wewnętrznych. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądu wody na paląca się podłogę oraz prądu proszku gaśniczego do przewodu kominowego, a następnie strąceniu zalegającej sadzy przy użyciu wycioru. W akcji trwającej prawie dwie godziny udział brał jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

REKLAMA:


Zalana piwnica w budynku mieszkalnym w miejscowości Sobolew
O godzinie 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w wyniku wysokiego stanu wód gruntowych w miejscowości Sobolew podtopiona została piwnica w budynku mieszkalnym. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wypompowaniu wody z zalanej piwnicy. W akcji trwającej ponad jedną godzinę udział brał jeden zastęp OSP.
 
26 luty 2021 r.

Zderzenie drogowe na trasie S17

Przed godziną 9 Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zderzeniu drogowym na trasie S17, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto odłączono dopływ prądu w pojazdach i usunięto z drogi połamane elementy karoserii pojazdów. W działaniach trwających prawie dwie godziny udział brały trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp z OSP.

27 luty 2021 r.

Plama oleju na jezdni w Krzywdzie

Przed godziną 21 do Stanowiska Kierowania PSP wpłynęła informacja o plamie oleju na jezdni w miejscowości Krzywda. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu sorpcji plamy oleju z jezdni. W działaniach trwających prawie jedną godzinę udział brały dwa zastępy z OSP.
Ponadto w minionym tygodniu jednostki ochrony przeciwpożarowej zrealizowały 10 transportów osób na szczepienia przeciwko Covid-19.


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.