Wiadomości z Garwolina

ZSP Żelechów - otwarte na Europę!

Dodano:
garwolin - ZSP Żelechów - otwarte na Europę!

Kolejny sukces ZSP Żelechów - 270 uczniów ZSP skorzysta z wyjazdów na Erasmusa do 2027r. Pojadą na praktyki zagraniczne, nauczą się i zobaczą więcej! Jedyne takie Technikum w Powiecie Garwolińskim.

Szkoła złożyła w 2020 roku wniosek o akredytację w programie Erasmus  w edycji 2020 na lata 2021-2027 w sektorze Kształcenie i Szkolenia zawodowe. Wniosek został oceniony pozytywnie i umieszczony na wysokim 73 miejscu na 563 złożone i 433 ocenione pozytywnie wnioski. Dzięki temu Szkoła znalazła się w elitarnej grupie szkół, które mają zagwarantowane regularne wyjazdy na praktyki zagraniczne dla swoich uczniów aż do 2027 roku. Również nauczyciele będą mieli możliwość dokształcania się poza granicami naszego kraju.

REKLAMA:


ZSP Żelechów od 2017 roku realizuje projekty w programie Erasmus+. Poza wynikającą z programu nauczania praktyką zawodową w zakładach pracy w Polsce uczniowie odbywają praktyki w zagranicznych zakładach pracy we Włoszech i Hiszpanii. Zdobywają nowe doświadczenia, uczą się języków i zwiedzają. Wszystko to jest możliwe dzięki współpracy szkoły z partnerami tj.  Volontarimini, Euromind, Universal Mobility SL oraz IMPACT Kowalczyk, a także konkretnymi osobami tj. koordynatorami tych instytucji: Gianvito Padula, Amelia Wójcik, Magdalena Adamczyk i Aldona Kowalczyk-Rębiś. Ze strony szkoły   za realizację projektów odpowiada zespół w składzie Agnieszka Jędrych, Wioletta Majek, Hanna Szaniawska i koordynator całości Krystyna Wieczorkiewicz.

Szkoła ma wiele sukcesów na poziomie krajowym, a akredytacja w programie Erasmus jest kolejnym, obrazującym bogactwo oferty edukacyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie.

Wyniki akredytacji można zobaczyć pod tym linkiem:
https://erasmusplus.org.pl/wp-content/uploads/2021/02/komunikat_wyniki_Akredytacji_2020-VET.pdf


Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.