KurierGarwoliński.pl

Kronika policyjna, interwencje straży pożarnej z Garwolina

Interwencje do dnia 07-03-2021r.

Dodano:

01.03.2021 godz. 13:15, Maciejowice
Policjanci z Posterunku w Maciejowicach otrzymali zgłoszenie od jednej z mieszkanek gminy (75 lat), że na jej stacjonarny telefon zadzwoniła kobieta, która  przedstawiła się jako policjantka z Warszawy. Dzwoniąca stwierdziła, że jej córka spowodowała śmiertelny wypadek i została zatrzymana. Dodała, że jedynym warunkiem, aby uniknąć więzienia jest wpłacenie przez rodzinę 200 tysięcy złotych kaucji. Zgłaszając a w trakcie rozmowy oświadczyła, że nie posiada takiej kwoty. Wówczas dzwoniąca próbowała zdobyć informacje, czy seniorka posiada pieniądze w innej walucie. Ostrożna kobieta jednak szybko zakończyła rozmowę. Była to ewidentna próba oszustwa. Do przekazania gotówki na szczęście nie doszło.
Tego samego dnia na telefon stacjonarny  93-letniej mieszkanki gminy Maciejowice również zadzwoniła  kobieta, podająca się za policjantkę.  Dzwoniąca użyła podobnych argumentów na wyłudzenie pieniędzy. Znów podała, że krewny spowodował wypadek i aby nie trafił do więzienia konieczne jest wpłacenie znacznej sumy pieniędzy. Kiedy starsza kobieta oświadczyła, że nie ma takiej gotówki, dzwoniąca się rozłączyła. Postępowanie w obu sprawach prowadzi KPP Garwolin.

01.03.2021 godz. 23:38, MACIEJOWICE,  ul. KSIĘDZA GRZEGORZA PIRAMOWICZA
Policjanci zatrzymali kierującego pojazdem ford, który okazał się znajdować w stanie nietrzeźwości. 34-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego  kierował samochodem mając  w wydychanym powietrzu 0,94 mg/l alkoholu. Postępowanie prowadzi PP Maciejowice.

REKLAMA:


02.03.2021 godz. 14:25, GŁOSKÓW ul. DŁUGA
Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doprowadził 26-letni mieszkaniec powiatu, który kierował samochodem VW Golf . Jak się okazało był on nietrzeźwy - pierwsze przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało, że ma on w wydychanym powietrzu 1,23 mg/l alkoholu.  Mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył poprzedzającego go pojazdu Dacia Duster . Postępowanie w tej sprawie  prowadzi KPP Garwolin.

03.03.2021 godz. 11:54, NOWY GONIWILK
Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. 33-letni mieszkaniec naszego  powiatu  okazał się znajdować w stanie nietrzeźwości  (0,37 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu). Postępowanie prowadzą policjanci z  PP w Żelechowie.

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.