reklama

W Polsce z lockdownem zmarło więcej ludzi, niż w Szwecji bez lockdownu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

W Polsce z lockdownem zmarło więcej ludzi, niż w Szwecji bez lockdownu - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Z GarwolinaW Polsce od początku pandemii na COVID-19 zmarło więcej ludzi (licząc na 1 mln mieszkańców), niż w Szwecji, w której władze ograniczyły się zaledwie do zaleceń w walce z koronawirusem. Pierwsze restrykcje zaczęły się pojawiać w Szwecji dopiero pod koniec lutego 2021r. i to tylko w niektórych regionach kraju. Ubiegły rok w Polsce pod względem ilości zgonów OGÓŁEM był najtragiczniejszy od II wojny światowej. W tej kwestii jesteśmy absolutnym liderem w Europie. Spadła też ilość urodzeń. Co
reklama

spowodowało tak tragiczną sytuację?


Zdjecie wprowadzajace - życie w Szwecji BBC News

Między 22 a 23 marca Polska wyprzedziła w niechlubnej statystyce zgonów na COVID (na 1 mln mieszkańców) Szwecję, krytykowaną za swoją politykę głównie przez lewicowe i „liberalne” media.

Jak to się przedstawia w liczbach?

Od początku pandemii. Warto zwrócić też uwagę na Rumunię i Mołdawię.


Źródło: worldometers


źródło: Eurostat, Konkret24
@@@
Co spowodowało nadmiarową ilość zgonów w Polsce w 2020r.? Lekarze wskazują wiele przyczyn. Nie ma tygodnia, by media nie pisały o problemach, które pojawiły się w czasie SARS-Cov2 w polskiej służbie zdrowia. Do zgonów przyczynił się m.in. oczywiście COVID, ale też odwołane operacje, brak hospitalizacji, brak odpowiedniej diagnozy, brak badania fizykalnego, strach pacjentów przed zarażeniem i niezgłaszanie się pacjentów w celu leczenia innych chorób niż COVID-19. Do tego doszła jeszcze nieprawidłowa selekcja pacjentów, tzn. pacjenci z chorobami innymi niż COVID-19 trafiali na oddziały COVID-owe, tylko dlatego, że mieli pozytywny wynik testu na koronawirusa oraz niepodejmowanie pilnych interwencji chirurgicznych, tylko testowanie pacjentów na koronawirusa i oczekiwanie na wynik testu. Drastycznie spadła wykrywalność chorób onkologicznych, kardiologicznych i cukrzycowych. Spadła ilość hospitalizacji i operacji przy tych i podobnych schorzeniach. I oczywiście kolejnym powodem był zbyt długi czas oczekiwania na leczenie (w tym z COVID-19), bądź zwlekanie ze zgłoszeniem się do lekarza, w obawie m.in. o to, że trafi się wraz z całą rodziną na wielodniowe lub nawet wielotygodniowe kwarantanny i tym samym utraci się źródło utrzymania. Dramatu dopełnia też  spadek liczby urodzeń w 2020r.

Sytuację w 2021r. pogorszyć może upadłość firm głównie z branży gastronomicznej, hotelarskiej i eventowej, ale też z innych branż m.in. odzieżowej. W zasadzie prawie każda branża w jakimś stopniu ucierpi przez lockdown.

dane z GUS

„Od wybuchu pandemii w Polsce znacząco wzrosła liczba połączeń na Telefoniczną Informację Pacjenta prowadzoną przez Rzecznika Praw Pacjenta i NFZ. Liczba zgłoszeń do Rzecznika w samym marcu 2020 r. wyniosła 17.720, wobec 7.020 sygnałów w marcu 2019 r.
Najwięcej zgłoszeń dotyczyło podstawowej opieki zdrowotnej. W 2019 roku sygnały dotyczące POZ stanowiły 15 proc. wszystkich zgłoszeń, (9,734 połączeń), natomiast w 2020 roku odnotowano już 19,955 sygnałów, czyli 31 proc. wszystkich zgłoszeń. Liczba sygnałów, dotyczących POZ rok do roku wzrosła o ponad 100 proc.” - czytamy na portalu medexpress.pl.

Ale to nie wszystko. Pacjenci zgłaszali, że odmawia im się diagnozy, badań jeżeli nie są hospitalizowani w szpitalu.

Na całym świecie są ogromne protesty przeciwko lockdownowi, odbieraniu praw człowieka i pozbawianiu ludzi źródeł dochodu. Nie wiedzieć czemu media próbują zamilczeć te fakty, a jeżeli już coś powiedzą, czy napiszą na ten temat, to głównie na zasadzie: „Na ulice wyszli płaskoziemcy”. Polska jest jednym z krajów, w którym jest najspokojniej pod tym względem.

„Zdemolowaliśmy gospodarkę, szkolnictwo, wszystkie aspekty życia społecznego i zawsze nasuwa się pytanie: po co to robimy?”  - powiedział w Radiu Zet 15 stycznia 2021r. Prof. Andrzej Horban. No właśnie. Po co?

Na koniec ciekawe zestawienie (z podaniem źródeł) Izraela przedstawianego nam jako kraj, który postępuje dobrze w walce z wirusem i Szwecji, która miała być rzekomo lekkomyślna. Zestawienie pokazuje zgony na COVID na milion mieszkańców.

reklama
reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
logo