Wiadomości z Garwolina

Wystawa ''Zapomniane dziedzictwo''

Dodano:
garwolin - Wystawa ''Zapomniane dziedzictwo''

Dziś pod siedzibą Starostwa Powiatowego w Garwolinie została otwarta plenerowa wystawa ''Zapomniane dziedzictwo. Architektura drewniana wsi i miasteczek południowo-wschodniego Mazowsza''.

Otwarcie wystawy nastąpiło w formie on-line na profilu FB Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Wystawa na terenie powiatu garwolińskiego została zorganizowana przez Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków, samorząd Powiatu Garwolińskiego, Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

Autorem wystawy jest Mateusz Niewiński ze Stowarzyszenia Akademia Łucznica. Wystawa podejmuje problematykę tradycyjnego budownictwa drewnianego wsi i miasteczek naszego regionu. Jest to okazja to zapoznania się z drewnianym dziedzictwem południowego i wschodniego Mazowsza z uwzględnieniem ziemi garwolińskiej. Możemy zobaczyć m.in obiekty architektury drewnianej z terenu powiatu: organistówkę w Żelechowie, budynek w Nowym Pilczynie, Rębkowie, Niecieplinie, Goździku, Oziemkówce, architekturę drewnianą Żelechowa czy dom na ul. Senatorskiej w Garwolinie. Wystawa będzie dostępna dla mieszkańców do 29 maja.

REKLAMA:


- Jest to dobra sposobność do zapoznania się z naszym dziedzictwem lokalnym. W ramach wystawy będą organizowane przez Powiatowe Centrum Kultury i Promocji w Miętnem wydarzenia kulturalne. Zachęcamy do zapoznania się z treścią wystawy. Dziękujemy Mazowieckiemu Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków Panu prof. Jakubowi Lewickiemu oraz Panu Mirosławowi Starczewskiemu Kierownikowi Delegatury Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Siedlcach za inicjatywę i możliwość organizacji wystawy na terenie naszego powiatu – napisał na swoim Facebooku wicestarosta powiatu garwolińskiego Marek Ziędalski.

FB Marek Ziędlaski, opr. AS
zdjęcia: FB Marek Ziędalski

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 16

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Absurd goni absurd .... (, #IP 1f4be6f571) Odpowiedz

Nie chce zabierać zdania merytorycznego w sprawie wystawy. wygląda na fajną inicjatywę, ale... Czy to czas i pora na takie akcje. Cały Rząd huczy, aby ludzie jak najmniej się gromadzili, spotykali, zamykane są restauracje, fryzjerzy, przedszkola, szkoły itd, ludzie tracą dorobek życia, a tutaj zachęta do odwiedzenia i oglądania wystawy przed Urzędem. Pytam po co. Czy obecnie nie ma innych bardziej potrzebnych, wymagających wsparcia spraw. Zrobiłem zrzut informacji i zdjęć i wysyłam do mediów niezależnych. Może się zainteresują. Bo ja tutaj czegoś nie rozumiem. Walczymy z wirusem czy nie.

Romek (, #IP 949fe91b4f) Odpowiedz

W tekście pisze że wystawa będzie stała prawie do czerwca, więc to nie jest dzień czy tydzień żeby się tłumnie gromadzić na powietrzu.Ja pójdę sobie obejrzeć ją na spokojnie po świętach. Pewnie samo zaklepanie terminu musiało trwać ze trzy miesiące wcześniej bo takich rzeczy się nie załatwia z dnia na dzień.

Rolnik z PiS (, #IP 9faf885b18) Odpowiedz

Świetna wystawa, ja jednak czekam na wystawę na temat

Panie Ad (, #IP d9dc13157c) Odpowiedz

Urząd jest cały czas otwarty i jeszcze podobno ma być czynny dla ludzi 12 godzin dziennie

chwilo trwaj! (, #IP d56342be26) Odpowiedz

można by powiedzieć chwilo trwaj!, urząd zamknięty to dobrze by jakąś pseudo robotę znaleźć, to może wystawę sobie zrobimy zamiast ludziom pomagać, a podobno jeden Włodarz to Historyk...a drugi Histeryk...

Fake (, #IP eda66c2587) Odpowiedz

Urząd jest cały czas otwarty z tego co wiadomo i po co kłamać. Znowu jak widać podjudzajace komentarze z tego samego IP. Panie Starosto myślę, że wszyscy się domyślają kto to w Pana kierunku pisze. Jedni mają szacunek i dobrą opinię jak Pan a innym już niewiele z tego zostało.

Obrzydliwiec (, #IP 450babf14f) Odpowiedz

Plucie to twoja specjalność ....

garwol (, #IP d56342be26) Odpowiedz

w szpitalu w Garwolinie pełne obłożenie, dzisiaj wozili moją mamę kilka godzin aby było miejsce, pandemia szaleje a władza się zabawia i wystawy otwiera, a może tak by kasę na ratowanie ludzi wyłożyć a nie na zbytki w tej chwili?

rolnik z PiS (, #IP a8dfcfa832) Odpowiedz

brednie i kłamstwa, Premier Morawiecki i dyrektor szpitala narodowego mówili wyraźnie, że wolne miejsca są wszędzie w związku z tym pytam się gdzie i po co wozili twoją matkę, na pewno nie do szpitala raczej.

Rafa (, #IP 72f4398f18) Odpowiedz

A może wystawa została np.zamowiona kilka miesięcy wcześniej i nic nie kosztowała? Nie ma co na siłę podkręcać.

OKO - Kwartalnik Maciej&owicki :) (, #IP 71af50d816) Odpowiedz

Podchodzisz emocjonalnie.Włącz myślenie i wzrok - bądź dalekowzroczna/y

Konkret (, #IP a93cb6a8bd) Odpowiedz

... a nie tylko manipulujesz, wprowadzając innych w błąd. Pisz gdzie u kto się bawi, też tam chętnie dołączą inni