Wiadomości z Garwolina

Wpadł podczas zwykłej kontroli drogowej

Dodano:
garwolin - Wpadł podczas zwykłej kontroli drogowej

Przeprowadzone działania przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie pozwoliły na zatrzymanie poszukiwanego do odbycia kary więzienia mieszkańca gminy Łaskarzew. 31-latek wpadł w ręce mundurowych podczas kontroli drogowej, która dodatkowo zakończyła się ujawnieniem popełnienia przez niego innego przestępstwa.

Wśród wielu różnych czynności, które na co dzień wykonują policjanci, jest również zatrzymywanie osób poszukiwanych. Tego rodzaju osoby rzadko czekają na funkcjonariuszy w swoich domach. Często celowo ukrywają się, zmieniają miejsca pobytu, aby utrudnić lub wydłużyć wykonanie czynności karnych lub administracyjnych ze swoim udziałem. Zatrzymywanie osób poszukiwanych często jest poprzedzone długimi i żmudnymi ustaleniami. Tym razem poszukiwany mężczyzna sam wpadł w ręce policjantów.

REKLAMA:


Kilka dni temu w Garwolinie na ulicy Stacyjnej policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego citroenem. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych okazało się, że 31-letni mieszkaniec gminy Łaskarzew jest poszukiwany zgodnie z wydanym przez sąd nakazem do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności w związku z przestępstwem z art. 207 kodeksu karnego. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów, a dalsze sprawdzenia wykazały ponadto, że kierował on pojazdem pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Siedlcach zakazu. Teraz mężczyzna odpowie także za to przestępstwo niestosowania się do orzeczonych środków karnych, które zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

To kolejny raz, kiedy dzięki działaniom garwolińskich policjantów, sprawca nie uniknął odpowiedzialności karnej.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Pychner

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.