Wiadomości z Garwolina

Dwóch kierujących ''pod wpływem'' ujawnili policjanci

Dodano:
garwolin - Dwóch kierujących ''pod wpływem'' ujawnili policjanci

Policjanci jednego dnia wyeliminowali z ruchu dwóch kolejnych kierujących, którzy wsiedli za kierownicę samochodu lub na rower pod wpływem alkoholu. Jeden z mężczyzn miał blisko 3 promile tej substancji w organizmie, drugi ponad 1,5 promila. Po raz kolejny policja przypomina najważniejszą zasadę rozsądnego kierowcy - piłem, nie jadę!


W minionym tygodniu w środę krótko po północy w Garwolinie na ulicy Wandy Bekierskiej w ręce policjantów wpadł 53-latek kierujący osobowym renault. Mężczyzna wsiadł za kółko pomimo tego, że wcześniej pił alkohol. Badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali mieszkańcowi powiatu garwolińskiego prawo jazdy. Za popełniony czyn grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, wieloletni zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

REKLAMA:


Zagrożeniem na drogach są także kierujący, którzy wsiadają na rower pod działaniem alkoholu. Tym razem policjanci zatrzymali w Maciejowicach na ulicy Kościuszki miłośnika jednośladów, który w stanie upojenia alkoholowego kierował rowerem, stwarzając poważne zagrożenie nie tylko dla innych uczestników ruchu drogowego, ale również dla siebie. Rowerzysta w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Już sam fakt nietrzeźwości powodował zagrożenie, ale niestety nieoświetlony rower powodował dodatkowo, że trudniej było go dostrzec innym kierowcom. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Autor: sierż. szt. Małgorzata Pychner, opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.