Wiadomości z Garwolina

Rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla funkcjonariuszy służb mundurowych

Dodano:
garwolin - Rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla funkcjonariuszy służb mundurowych

24 marca 2021 r. o godzinie 14 w szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla grupy 1C ''służby mundurowe''.

Przystąpienie do szczepień poprzedzone było briefingiem prasowym z udziałem wiceministra w MSWiA Pana Błażeja Pobożego, a także komendantów głównych służb mundurowych podległych MSWiA. „Każdego dnia służby mundurowe dbają o bezpieczeństwo obywateli a od roku są na pierwszej linii walki z pandemią” – podkreślił podczas konferencji wiceminister Błażej Poboży. Komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak przekazał słowa podziękowania dla Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji za uruchomienie szczepień dla służb mundurowych. Ponadto, do funkcjonariuszy i druhów skierował następujące słowa: „Funkcjonariuszki i funkcjonariusze, druhny i druhowie apeluję szczepcie się! Jesteście na pierwszej linii frontu! Żeby ratownik mógł ratować musi być zdrowy". Komendant Bartkowiak podziękował również za wszystkie dotychczasowe działania w walce z pandemią.

Po konferencji rozpoczęto proces pierwszych szczepień, któremu poddał się m.in. komendant główny Państwowej Straży Pożarnej wraz z zastępcą. Zgodnie z przyjętym harmonogramem szczepień 25 marca 2021 r. w Szpitalu Powiatowym w Garwolinie rozpoczął się proces szczepień przeciw COVID-19 dla funkcjonariuszy KP PSP w Garwolinie oraz druhów z jednostek OSP z terenu powiatu garwolińskiego. W pierwszych dwóch dniach zaszczepiono  62 osóby. W następnych tygodniach szczepienia będą kontynuowane.
 

Opracowanie: KP PSP Garwolin
Zdjęcia: KP PSP Garwolin, OSP Sobolew

REKLAMA:

Odwiedź nas na facebooku

Galeria 3

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.