Wiadomości z Garwolina

Samorządy powiatowe z dofinansowaniem z FIL!

Dodano:
garwolin - Samorządy powiatowe z dofinansowaniem z FIL!

7.600.000zł z nowej edycji rządowego programu Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi na nowe inwestycje do samorządów ziemi garwolińskiej! Sprawdź kto otrzymał dofinansowania!

Premier Mateusz Morawiecki podpisał dziś ważną decyzję dotyczącą naszego regionu! Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom.
Środki przekazane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości można wykorzystać m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy remont dróg – a także inne, niezbędne lokalnie działania. Jakie działania zostaną zrealizowane wkrótce w naszym regionie?

Miasto Garwolin na Rewitalizację Skweru Solidarności-1.600.000zł
Gmina Garwolin na budowę obiektów sportowych przy Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Michałówce - 200 000,00 zł,
Gmina Górzno na przebudowę dróg gminnych- Al. Kasztanowa w Górznie i drogi w Samorządki Kolonia oraz Wólka Ostrożeńska - 300.000zł,
Miasto Łaskarzew na przebudowę drogi na terenie miasta Łaskarzew do wsi Leokadia - 600.000zł,
Gmina Łaskarzew na przebudowę dróg gminnych w Dąbrowa — Aleksandrów — Izdebno oraz Izdebno Kolonia — Wola Rowska – 300.000zł,
Gmina Miastków Kościelny na rozbudowę Publicznego Przedszkola w Miastkowie- 300.000zł,
Gmina Parysów na przebudowę dróg gminnych – ul. Spokojna, ul. Żeromskiego i ul. Sienkiewicza w Parysowie-700.000zł,
Miasto i Gmina  Pilawa na przebudowę sieci dróg w mieście Pilawa o łącznej długości 1,340 km-1.000.000zł,

REKLAMA:


Gmina Trojanów na przebudowę drogi gminnej nr 131222 w miejscowości Damianów-300.000zł,
Miasto i Gmina Żelechów na przebudowę  drogi gminnej nr  131416W  w miejscowościach Nowy Goniwilk – Piastów-300.000zł,
Gmina Maciejowice na budowę budynku Urzędu Gminy-1.000.000zł,
Powiat Garwoliński na budowę placówki opiekuńczo-wychowawczej w Izdebnie-1.000.000zł.

- Wnioski tych samorządów spełniły kryteria tej edycji, będziemy wspierać pozostałe samorządy w następnych naborach, ponieważ nie na wszystkie dobre nasze wnioski wystarczyło funduszy w tym rozdaniu – mówi poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak.
- Dziękuję parlamentarzystom z regionu siedlecko-ostrołęckiego za zrozumienie potrzeb naszej ziemi – dodaje parlamentarzysta.
Zrównoważony rozwój – RFIL dla małych gmin i dużych miast w całej Polsce
Zainteresowanie programem jest bardzo duże. Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Pieniądze z RFIL trafiły do dużych miast, ale też niewielkich miejscowości – nierzadko do tych gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach.
RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych.

Choć Fundusz to zastrzyk dla miejscowych inwestycji, efekty jego działania mogą być globalne. Lokalne inwestycje dają impuls do rozwoju całego kraju.

mat. pras. opr. AS

Odwiedź nas na facebooku

Waszym zdaniem

Redakcja serwisu "Kurier Garwoliński" nie odpowiada za żadne działania Czytelników niezgodne z prawem lub regulaminem, w szczególności za treści zamieszczone w formie komentarzy. Jednocześnie w razie konieczności zastrzega sobie prawo do ich usunięcia, jeśli uznane zostaną za niezgodne z prawem lub regulaminem, a także w sytuacji, gdy uzna to za stosowne.

Mućka (, #IP 1eabd1ac73) Odpowiedz

Panie pośle jest takie stare powiedzenie, że krowa, która dużo ryczy mało mleka daje.

Q&A (, #IP 309a26ec18) Odpowiedz

Kompleksowa ogólnopolska informacja o kwotach itd z RFIL https://www.prawo.pl/samorzad/rzadowy-fundusz-inwestycji-lokalnych-wyniki-naboru-marzec-2021,507434.html